Konkurs Kaufland "Nauka z klasą" nabiera rozpędu

Powołana kapituła wybrała właśnie prace 40 szkół, które teraz walczą o nagrodę główną - 20 000 zł na zakup wyposażenia wspierającego edukację ekologiczną.

Dwudziestu laureatów wyłonią Internauci w głosowaniu online, które potrwa do 31 stycznia. Każdy może oddać swój głos na wybraną szkołę.

W zmaganiach uczestniczyły publiczne szkoły podstawowe z całej Polski, a zadaniem uczniów było przygotowanie pracy plastycznej pod tytułem: "Jestem Ekobohaterem". Autorzy prac zakwalifikowanych do kolejnego etapu wykazali się wyjątkową kreatywnością i nieszablonowym podejściem do tematu. Wśród pomysłów na ochronę środowiska nie zabrakło tych dotyczących segregacji śmieci, oszczędzania energii i wody czy ograniczenia problemu marnowania żywności. Na liście 40 wybranych szkół znalazły się między innymi placówki z województwa podkarpackiego, łódzkiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, śląskiego, wielkopolskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego oraz lubelskiego.

Zwycięzcą konkursu "Nauka z klasą" zostanie dwadzieścia szkół, które do 31 stycznia zdobędą największą liczbę głosów oddanych przez Internautów. Każda z tych placówek otrzyma 20 000 zł na zakup wyposażenia wspierającego edukację ekologiczną.

Głosować można na stronie www: Nauka z klasą | Kaufland. Wyniki zostaną ogłoszone do 9 lutego.

Joanna Hamdan 13652 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.