Rossmann wspiera kobiety

Sieć ruszyła z szóstą edycją akcji "Pomagamy jak umiemy".

Podobnie jak w ubiegłym roku, klienci Rossmanna skanując aplikację przy każdych zakupach, będą mogli wesprzeć jedną z organizacji pomagających kobietom w trudnej sytuacji życiowej. Co więcej sami zdecydują, na którą przekażą gromadzone przez siebie punkty. Wyboru mogą dokonać już od 15 stycznia poprzez aplikację Rossmann PL. Pula pomocy wynosi 5 mln zł.

Klienci Rossmanna najpierw zgłaszali do programu lokalne organizacje pomagające kobietom. Po weryfikacji placówek na liście tegorocznej akcji "Pomagamy jak umiemy kobietom" znalazło się ich 88. Wspierają one nastoletnie matki, kobiety będące ofiarami przemocy domowej, samotne matki oraz te mające pod opieką niepełnosprawne dzieci, wychowanki domów dziecka wkraczające w dorosłe życie oraz kobiety, które z powodu ubóstwa nie mają dostępu do środków higienicznych podczas miesiączki.

Posiadacze aplikacji Rossmann PL od 15 stycznia do 30 czerwca mogą wybierać, którą z 88 organizacji będą wpierać podczas każdych zakupów. Ważne jednak, by skanować aplikację podczas każdej wizyty w drogerii, bo punkty pomocowe gromadzą się na koncie już od teraz i po wskazaniu konkretnej placówki zostaną przekazane na jej konto. Im więcej osób wybierze daną organizację i im częściej będzie skanować aplikację tym większą pomoc ona otrzyma. Warto dobrze przemyśleć swoją decyzję, ponieważ w ciągu roku nie ma możliwości jej zmiany.

Jeżeli do 30 czerwca klient nie wskaże organizacji Rossmann zrobi to za niego, w oparciu o lokalizację, w której najczęściej dokonuje zakupy – osobiście lub online.

Szczegóły na www.rossmann.pl/pomagamy oraz w aplikacji Rossmann PL.

Joanna Hamdan 13652 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.