Spółka Tesco Polska znika z rynku

17 stycznia 2022 r. nastąpiła zmiana nazwy spółki Tesco Polska, która od tej pory nosi nazwę Netto Indygo. Zmianie uległ także adres siedziby, która obecnie mieści się w Motańcu 30, w Kobylance, tak samo jak spółki Netto Polska.

Zmiana ta nie wpływa w żaden sposób na pracowników świadczących pracę w spółce Netto Indygo (dawniej Tesco). Wszystkie umowy o pracę i ich zapisy są ważne i obowiązują na tych samych zasadach, co dotychczas.

Przypomnijmy. Transformacja Tesco ruszyła 16 marca 2021 r. wraz z wydaniem przez UOKiK ostatecznej zgody na przejęcie 301 sklepów i dwóch centrów dystrybucji Tesco przez Salling Group, właściciela sieci Netto. Otwarcie pierwszych czterech sklepów Netto w miejsce Tesco nastąpiło niespełna dwa miesiące później, 27 maja. Tego samego dnia liczba sklepów Netto przekroczyła 400, a zaledwie cztery miesiące później wynosiła już 500 placówek.

Cały 2021 r. to dla Netto 200 nowo otwartych sklepów, w tym 188 powstałych w procesie konwersji Tesco, dwa centra dystrybucji, prawie 40 placówek z kasami samoobsługowymi. Łącznie 600 sklepów funkcjonujących na koniec roku. Ostatnie w ubiegłym roku Netto ruszyło 30 grudnia.

Jak zapewnia sieć proces konwersji kontynuowany jest jeszcze w tym roku. Pierwsze sklepy Netto 3.0 po transformacji Tesco w 2022 r. zostaną otwarte w drugiej połowie stycznia. W całym roku Netto planuje otworzyć ok. 70 sklepów, w tym ok. 10-15 placówek powstałych w ramach rozwoju organicznego.