Rusza pierwszy nowy Lidl w tym roku

W czwartek, 20 stycznia, Lidl otworzy swój pierwszy obiekt w Andrychowie. Będzie to 804. placówka sieci w Polsce.

Na zdjęciu: otwarcie 600. sklepu Lidla w Poznaniu

Nowy sklep sieci Lidl Polska w Andrychowie, przy ulicy Krakowskiej 146 E, ma salę sprzedaży liczącą ok. 1351 mkw. Zatrudnienie znalazło w nim 23 osoby. Placówka będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 6 do 22, a w niedziele handlowe od 9 do 19. Na zmotoryzowanych klientów czeka ok. 100 miejsc parkingowych. Jak zapowiada operator, w dniu otwarcia przewidziano liczne atrakcje i promocje dla klientów.

Według monitoringu serwisu HandelExtra.pl Lidl po czwartkowym otwarciu będzie mieć 804 sklepy w Polsce. W 2021 r. otworzył 41 dyskonty. Najwięcej otwarć było w październiku i listopadzie (po siedem), a najmniej w sierpniu i styczniu (po jednym).

Operator w ogóle nie uruchomił nowych sklepów w lutym i kwietniu. W ubiegłym roku pierwszy nowy Lidl ruszył 28 stycznia br. w Chyliczkach przy ul. Wschodniej i był 762. sklepem tego operatora w naszym kraju. Przełomowa była też data 9 grudnia, kiedy to Lidl otworzył trzy placówki: w Jankach, Wodzisławiu Śląskim i w Nowej Dębie. Jeden z nich ma numer 800.

 

 

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 5103 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.