Garażówki zagościły w Galerii Północnej

23 stycznia, w niedzielę niehandlową, w warszawskiej Galerii Północnej odbędzie się wyprzedaż garażowa. Kolejne tego typu akcje planowane są na każdą 3. niehandlową niedzielę miesiąca.

Ubrania, zabawki, drobiazgi czy inne zbędne już przedmioty użytku codziennego mogą mieć drugie życie – uważają zarządzający Galerią Północną, dla których ekologia jest jednym z ważniejszych aspektów prowadzenia działalności. Dlatego też wprowadzają tzw. garażówki na stałe do swojej oferty.

- Pilotowa garażówka odbyła się w listopadzie ubiegłego roku. Północną odwiedziło wówczas kilka tysięcy osób więcej niż średnio w niedziele niehandlowe w 2021 roku – mówi Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej.

Kolejne garażówki również będą trwały 4 godziny, a chęć udziału jako sprzedawca można zgłosić na specjalny adres mailowy. W zgłoszeniu należy podać dzielnicę zamieszkania, rodzaj sprzedawanych przedmiotów oraz umotywować swoją chęć udziału w wydarzeniu.

- Zależy nam na tym, by wśród sprzedawców pojawiły się głównie osoby z catchmentów galerii. Ważne jest także różnorodność przedmiotów oraz bezpieczeństwo, dlatego każde zgłoszenie podlega indywidualnej ocenie – mówi Sebastian Domański, założyciel profilu Wyprzedaż Garażowa na Facebook’u, organizator garażówki w Północnej.

Podczas garażówki klienci Galerii Północnej będą mogli nie tylko sprzedać i kupić wyjątkowe przedmioty, ale przede wszystkim skorzystać z otwartych w niedzielę niehandlową kawiarni, restauracji oraz oferty rozrywkowej galerii. Organizacja wydarzenia jest więc to sposób na efektywne wykorzystanie faktu, że galeria w niedziele niehandlowe jest otwarta i w efekcie zwiększenie liczby osób odwiedzających obiekt.

Galeria Północna to wielkopowierzchniowe centrum handlowe czwartej generacji w północnej części Warszawy, oddane do użytku we wrześniu 2017 r.

Katarzyna Pierzchała 5103 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.