Rewolucja w programie lojalnościowym Auchan

Od 20 stycznia Skarbonka, program lojalnościowy sieci Auchan, zmieni się fundamentalnie - dowiedział się HandelExtra.pl.

Do tej pory program Skarbonka był średnio atrakcyjny dla klientów. Zyskiwali oni np. 5-10% opusty cenowe przy zakupie określonych produktów, często tzw. półkowników.

Środki spływały na indywidualne konto kupującego. Był jednak taki moment, kiedy można było odnieść wrażenie, że Skarbonka chyli się ku upadkowi.

Ożywienie nastało kilka miesięcy temu, kiedy to Auchan zdecydował, że będzie świadczyć usługi pocztowe i tym samym otwierać sklepy (nawet hipermarkety) w niedziele niehandlowe. Aby nakręcić sprzedaż, operator kusił klientów – wysyłając im maile i smsy – atrakcyjnymi profitami za wizytę w placówce w niedziele. Np. za zakupy spożywcze (i tylko spożywcze) na kwotę 250 zł kupujący dostawał 30 zł na konto Skarbonka. Tym sposobem mógł zdobyć nawet 120 zł opustu, jeśli robił zakupy tylko przez cztery niedziele w miesiącu.

Kolejną nowością, dość długo wyczekiwaną przez klientów, było włączenie programu do oferty online’owej Auchan. Od 20 stycznia br. Skarbonka przejdzie jednak rewolucję. Od tego dnia każde zakupy będą premiowane do 1,5% zwrotu na kartę lojalnościową. Każda wydana złotówka to 1 punkt a za samą wizytę w sklepie klient dostanie dodatkowe 15 punktów. Liczba zdobytych punktów będzie decydować o statusie – można mieć srebrny, złoty lub platynowy. Każdy z nich niesie określone przywileje. Srebrny klient uzyska za sumę mniejszą lub równą liczbie 3499 punktów. Gdy się go osiągnie, przysługuje wtedy 0,5% zwrotu za każde zakupy.

Mając status złoty – 3500-7499 punktów – zwrot wyniesie już 1%, a przy platynowym przywileju (więcej lub równo 7500 punktów) 1,5%. Przy każdym statusie klient otrzyma dodatkowy 10% kupon rabatowy o wartości maksymalnie 50 zł w połowie aktualnego statusu – będzie on wysyłany na adres e-mail.

Aby nie utracić przywilejów należy pamiętać, że okres ważności statusu wynosi zaledwie 12 miesięcy. Jest jeszcze jeden haczyk: w momencie uzyskania wyższego statusu punkty zostaną wyzerowane i trzeba będzie gromadzić je od nowa. Jeśli natomiast klient w ciągu 12 miesięcy zbierze mniej punktów niż wymaga tego status, zostanie cofnięty do statusu niższego.

Niektóre elementy dotychczasowej Skarbonki pozostaną jednak bez zmian. I tak wciąż będzie obowiązywać 5-proc. zniżka na całe zakupy (nie tylko spożywcze) z Kartą Dużej Rodziny; pozostaje też bezterminowe prawo zwrotu towaru i wciąż wybrane artykuły będą premiowane dodatkowymi opustami.

Skarbonka to program lojalnościowy obowiązujący w sieci Auchan. Funkcjonuje w dwóch postaciach: jako fizyczna karta z indywidualnym kodem weryfikacyjnym lub w postaci cyfrowej po zainstalowaniu aplikacji Auchan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 5277 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.