Carlsberg Polska inwestuje w butelki zwrotne

Producent w Browarze Kasztelan w Sierpcu uruchomił właśnie nową maszynę do mycia butelek zwrotnych. Jej koszt to prawie 12 mln zł.

Projekt wprowadzenia do użytku nowej myjki do butelek trwał ponad rok – od prac budowlanych, po rozruch i niezbędne testy.

Dla nowej maszyny wybudowane zostało specjalne pomieszczenie o wymiarach blisko 550 mkw. Jak zapewnia Carlsberg Polska nowa myjka w Browarze Kasztelan pozwoli na mycie nawet 53 tys. butelek na godzinę i zmniejszenie zużycia wody o 43%, oszczędność ciepła o blisko 30% oraz zużycia sody o 40%. Inwestycja wpłynie również na zmniejszenie awaryjności linii i bezpieczeństwo pracy operatorów.

- Nowa myjka w Browarze Kasztelan to kolejna inwestycja pomagająca nam zrealizować strategię Together Towards Zero. Jej celem jest ograniczenie m.in. zużycia wody i śladu węglowego, a w przyszłości osiągnięcie neutralności pod kątem emisji CO2. To też ważny krok przedłużający życie butelki zwrotnej, która jest jednym z najbardziej ekologicznych opakowań na rynku FMCG - mówi Teresa Aldea, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w Carlsberg Polska.

Carlsberg jest producentem takich marek jak: Carlsberg, Okocim, Harnaś, Karmi, Kasztelan, Somersby, Grimbergen, Bosman oraz Piast.

Joanna Hamdan 14027 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.