Społem Śródmieście uruchomiło w stolicy aparthotel

Tuż nad swoim biurem, przy ul. Nowy Świat 53, czyli w samym centrum Warszawy, WSS Śródmieście uruchomiło aparthotel o nazwie "Esencja Warszawy". Wcześniej spółdzielnia zainwestowała w apartamenty w Szczyrku i Zakopanem.

Aparthotel oddano do użytku 5 stycznia br. Mieści się on na ostatnim piętrze kamienicy, które wcześniej pełniło po prostu funkcję poddasza. Od sierpnia 2020 r. do listopada ub.r. trwały tam prace budowlane. Według prezes WSS Anny Tylkowskiej, cytowanej w styczniowym wydaniu „Społemowca warszawskiego”, największą trudnością było prowadzenie prac przy jednoczesnym działaniu administracji WSS i użytkowników budynku.

- Należy docenić nowoczesne wnętrza pokoi i korytarzy, jasne oświetlenie, świetny system alarmowy ppoż, nową windę, własny parking – wymienia przedstawicielka Społem i wskazuje, że oryginalna nazwa „Esencja Warszawy” wskazuje na znakomitą lokalizację w samym sercu stolicy, obok ministerstw, banków, uczelni.

Aparthotel ma 4-osobowy apartament, 9 pokoi dwuosobowych i 8 jedynek. Jego administratorem będzie Booking host.

Warto odnotować, że wcześniej Społem Warszawska Spółdzielnia Spożywców Śródmieście zainwestowała w apartamenty w Szczyrku i Zakopanem. Przede wszystkim jest jednak firmą działającą na rynku od 150 lat. W stolicy prowadzi sklepy spożywcze, przemysłowe oraz kultową SDH Halę Mirowską.

Zdjęcie: "Społemowiec warszawski"

 

Katarzyna Pierzchała 5277 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.