Roszady na najwyższym szczeblu w Pepco

Andy Bond odchodzi ze stanowiska dyrektora generalnego.

Grupa Pepco, ogólnoeuropejski detalista i właściciel marek Pepco i Dealz w Europie oraz Poundland w Wielkiej Brytanii, ogłosiła, że ​​Andy Bond poinformował zarząd o zamiarze ustąpienia ze stanowiska dyrektora generalnego Grupy Pepco pod koniec marca. Do końca roku obrotowego pozostanie on doradcą zarządu.

W związku z tym zarząd powołał Trevora Mastersa, obecnie dyrektora operacyjnego i dyrektora zarządzającego Grupy Pepco, na stanowisko tymczasowego dyrektora generalnego. Funkcje tę obejmie z końcem marca. Trevora Mastersa w nowej roli będzie wspierał zespół zarządzający, w tym Nick Wharton, dyrektor finansowy, który wrócił do firmy w pełnym wymiarze godzin. Jak donosi Grupa Pepco rada przy zewnętrznym wsparciu niezwłocznie rozpocznie proces poszukiwania kandydatów na stanowisko dyrektora generalnego.

Andy Bond w Pepco pracował przez dziesięć lat, z czego siedem na stanowisku dyrektora generalnego. Pod jego rządami firma od 200 sklepów w jednym kraju urosła do ponad 3500 w dziewiętnastu krajach. Ponadto w maju 2021 r. zadebiutowała również na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

- Każda wielka podróż musi się kiedyś skończyć. Niestety z dużą niechęcią zdecydowałam, że teraz jest właściwy czas, aby skupić się na zdrowiu. Wspaniale było pomagać firmie, naszym wielu współpracownikom rozwijać się, a  klientom dostarczać produkty wysokiej jakości. Odchodząc, wiem, że pozostawiam biznes w świetnej kondycji, z jasną strategią rozwoju, fantastycznym zespołem i silnym zarządem. Życzę wszystkim wszystkiego dobrego w przyszłości - powiedział Andy Bond.

Joanna Hamdan 13205 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.