ZPPHiU: nie zamykajcie galerii handlowych

Zdaniem organizacji przy zachowaniu obecnych obostrzeń, szczególnie że ruch w galeriach jest niewielki, nie ma takiej konieczności.

Wobec rosnącej liczby zachorowań na Covid-19 rośnie również prawdopodobieństwo wprowadzenia przez rząd kolejnych obostrzeń dotyczących handlu. I chociaż nie są znane restrykcje jakie rząd planuje wprowadzić w ramach walki z pandemią jednak w przestrzeni publicznej pojawiają się informacje o możliwym zamknięciu galerii handlowych. W związku z tym ZPPHiU apeluje do rządu o pozostawienie otwartych centrów handlowych.

W ocenie organizacji zamknięcie centrów handlowych nie jest konieczne a stosowanie obecnych restrykcji jest wystarczające. Tym bardziej, że w styczniu odwiedzalność w centrach handlowych jest niższa o około 40% w porównaniu do grudnia, a czas wzmożonego ruchu w okresie przedświątecznym i świąteczno-noworocznym minął.

- Reżim sanitarny, limity wejść, edukacja konsumentów, egzekwowanie obostrzeń – to wszystko w naszym przekonaniu powoduje, że nie ma konieczności wprowadzania kolejnego lockdownu - zapewnia zarząd ZPPHiU.

ZPPHiU obserwuje, że klienci stosują się do obowiązujących zasad. Docenia również zaangażowanie służb, które widocznie wspierają egzekwowanie zasad bezpieczeństwa w centrach handlowych. To zdaniem organizacji powoduje, że w centrach handlowych jest bezpiecznie.

Organizacja zaznacza także, że Polscy przedsiębiorcy podkreślają, że nadal odrabiają straty, które ich firmy poniosły w wyniku poprzednich lockdownów. Przypominają też, że nie ma żadnych jednoznacznych dowodów na związek liczby zakażeń z otwarciem sklepów w galeriach.

- Do tej pory byliśmy zamknięci łącznie przez blisko pół roku i co oczywiste wciąż odrabiamy straty Ponowne zamknięcie to kolejne straty dla polskich przedsiębiorców - dodaje zarząd ZPPHiU.

Joanna Hamdan 14027 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.