Użytkownicy OLX z dostępem do 16 tys. paczkomatów InPost

InPost i OLX nawiązały strategiczne partnerstwo w zakresie logistyki przesyłek dostępnych dla użytkowników serwisu ogłoszeniowego OLX. Umowa została podpisana na 5 lat.

InPost współpracuje już praktycznie ze wszystkimi platformami sprzedażowymi działającymi w Polsce. Teraz do tego grona dołącza OLX.

– Usługa Przesyłek OLX cieszy się coraz większą popularnością. Opcja ta dostępna jest już w ponad połowie, czyli niemal 13 mln ogłoszeń obecnych na naszej platformie. Cieszymy się na partnerstwo z InPost. To kolejny krok w realizacji celu, którym jest dostarczanie użytkownikom komfortowych rozwiązań – mówi Michał Malewski, general manager OLX.

Z serwisu ogłoszeniowego OLX korzysta ponad 12 milionów użytkowników miesięcznie, czyli średnio co trzeci Polak.

InPost to twórca i operator największej w Polsce sieci automatów do odbioru przesyłek, czyli paczkomatów - jest ich już 16 tys.

Automaty paczkowe są konceptem, który w Polsce cieszy się wyjątkowo wysoką popularnością – korzysta z nich aż 97% uczestników ankiety przeprowadzonej przez Colliers. Nasz kraj jest w pierwszej piątce wśród członków Unii Europejskiej pod względem liczby punktów odbioru na osobę. Ponadto spośród wszystkich państw świata to właśnie w Polsce znajduje się najwięcej automatów paczkowych.

- W tegorocznym badaniu Colliers 85% respondentów odpowiedziało, że przy wyborze formy dostawy często i regularnie decyduje się na automaty paczkowe, a 32% wybiera tę formę za każdym razem, gdy jest ona dostępna. Obecnie w naszym kraju dostawy do automatów paczkowych stanowią niemal 40% wszystkich przesyłek, natomiast 50% to dostawy bezpośrednio do miejsca zamieszkania. Do końca 2024 r. udział tych dwóch form dostaw powinien się wyrównać - mówi Dominika Jędrak (na zdjęciu), dyrektor Działu Doradztwa i Badań Rynku w Colliers (więcej o automatach paczkowych tutaj).