Poszukiwany za zabójstwo; wpadł przed sklepem podczas kontroli maseczki

45-letni mężczyzna został zatrzymany przed sklepem podczas sprawdzania obostrzeń związanych z zakrywaniem ust i nosa maseczką. Okazało się, że był poszukiwany za zabójstwo.

Policjanci z warszawskich Bielan zatrzymali 45-latka poszukiwanego do odbycia kary 25 lat za zabójstwo sprzed 20 lat temu - poinformowała rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa V podinsp. Elwira Kozłowska.

Jak ustaliła PAP mężczyzna został zatrzymany przed sklepem podczas sprawdzania obostrzeń związanych z zakrywaniem ust i nosa maseczką.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu przed jednym ze sklepów przy ulicy Broniewskiego w Warszawie. Dzielnicowi z Bielan podczas sprawdzania obowiązku noszenia maseczek wylegitymowali 45-latka. - Mężczyzna poszukiwany był przez sąd okręgowy, za zabójstwo sprzed 20 lat - podkreśliła podinsp. Elwira Kozłowska.

- Został przewieziony do więzienia, gdzie ma spędzić 25 lat - podała policjantka.

Zaznaczyła, że policjanci stale sprawdzają miejsca, w których osoby ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. - Zatrzymywanie osób poszukiwanych jest potwierdzeniem, że ukrywanie się przed organami ścigania, nigdy nie zwalnia z odpowiedzialności za złamanie prawa - dodała.

PAP, zdjęcie: Shutterstock