Bielenda przejmuje She Cosmetics

She Cosmetics to kolejna firma przejęta ostatnio przez Bielendę, po markach Soraya i Dermika.

Bielenda Kosmetyki Naturalne, w której inwestorem jest spółka Innova Capital, przejmuje She Cosmetics – polską firmę kosmetyczną, która specjalizuje się w produktach do pielęgnacji dłoni i stóp.

Bielenda jest jednym z liderów na krajowym rynku kosmetycznym. Przejęcie She Cosmetics ma wzmocnić pozycję spółki, poszerzy asortyment produktowy i zwiększy jej konkurencyjność.

- Chcemy rozwijać potencjał wszystkich marek grupy zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych. Wierzę, że produkty pod markami She Cosmetics znacząco przyczynią się do naszego rozwoju w najbliższych latach – skomentował Marek Bielenda, prezes grupy Bielenda Kosmetyki Naturalne.

She Cosmetics jest twórcą wyspecjalizowanych, naturalnych kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji dłoni i stóp. To jeden z liderów tego segmentu, który stawia na innowacyjność. W portfolio firmy znajdują się takie marki jak She Hand, She Foot oraz Man Foot.

Przejęcie She Cosmetics to kolejna transakcja Bielendy w ostatnim czasie. W styczniu 2021 r.. firma przejęła marki Soraya i Dermika, dzięki wsparciu funduszu Innova Capital.

W portfolio Bielendy znajdują się również marki kupione wcześniej BodyBoom, FaceBoom i BabyBoom. Produkty marek z portfolio są dostępne we wszystkich wiodących sieciach drogeryjnych w Polsce, na wielu platformach online oraz na wielu rynkach zagranicznych.