W 2022 r. Lidl skorzysta z usług Poczty Polskiej

Aby móc otwierać swoje sklepy we wszystkie niedziele, nie tylko te handlowe, Lidl uzyskał status placówki pocztowej w sierpniu br. W 2022 r. sieć będzie kontynuowała to rozwiązanie, we współpracy m.in. z Pocztą Polską.

Poczta Polska poinformowała właśnie, że w 2022 r. znów będzie partnerem Lidla w zakresie doręczania przesyłek na terenie Polski.

Po raz kolejny zostaliśmy obdarzeni zaufaniem jako operator kurierski, który potrafi sprostać wysokim wymaganiom jakościowym wiodących podmiotów na rynku e-commerce. (...) Jest to wyraźny sygnał, iż w wyniku zdecydowanych zmian w zakresie unowocześnienia oferty produktowej, usług i procesów logistycznych, jesteśmy atrakcyjnym partnerem, z którym wielu klientów z branży e-handlu może budować wizję nowoczesnego modelu współpracymówi Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej.

W ciągu trzech lat Poczta Polska planuje przeznaczyć imponującą kwotę 1,2 mld zł na inwestycje w zakresie automatyzacji, cyfryzacji i rozbudowy architektury sieci logistycznej.

Partnerem Lidla w działalności pocztowej jest także DHL oraz PointPack. Podpisana w sierpniu 2021 r. umowa zakładała stopniowe przyłączanie sklepów (ok. 100 lokalizacji tygodniowo) do siatki Punktów Obsługi Paczek DHL. Od 25 października klienci DHL mogą nadawać i odbierać paczki już we wszystkich sklepach Lidla w Polsce. Obecnie sklepów Lidl jest ponad 800.
 
Sklepy w niedziele mają już otwarte wszystkie mniejsze i większe sieci handlowe w Polsce, ale nie na długo. Nowelę ustawy o zmianie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni prezydent Andrzej Duda podpisał w połowie października br., ukrócając tym samym otwieranie się każdego sklepu, który uzyskał status placówki pocztowej. Nowela wprowadza określenie "przeważająca działalność", co w wielkim skrócie oznacza, że aby móc nazywać się placówką pocztową i czerpać korzyści z tego tytułu, dany sklep będzie musiał uzyskać co najmniej 40% miesięcznego przychodu z usług pocztowych. Nowe przepisy wejdą w życie w lutym 2022 r.
Ilona Mrozowska 4562 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.