Lidl szykuje kolejne centrum dystrybucyjne - na Mazowszu

Wartość umowy wynosi ok. 300 mln zł. Spółka Erbud wybuduje 13. już obiekt Lidl Błonie w miejscowości Piorunów, w woj. mazowieckim. Odbiór końcowy zaplanowano na marzec 2023 r., podczas gdy w 2022 roku nastąpi oddanie podobnego obiektu w Dobroszycach k. Oleśnicy.

Inwestycję realizuje toruński oddział ERBUD-u. - Podpisana dziś umowa to nie tylko doskonały prezent na święta, ale potwierdzenie pozycji biznesowej ERBUD-u. Jest to, co warto podkreślić, nasza kolejna współpraca z siecią handlową Lidl. To powód do ogromnej satysfakcji i uznanie naszych kompetencji jako silnego podmiotu zajmującego się budową hal magazynowych i obiektów przemysłowych – podkreśla Jacek Leczkowski, wiceprezes Grupy ERBUD.

Centrum Dystrybucyjnego Błonie to kolejna realizacja tego typu sieci Lidl w tym roku. W kwietniu 2021 r. podpisano kontrakt o wartości 229 mln zł na budowę centrum dystrybucyjnego sieci w Dobroszycach k. Oleśnicy. To 12. z kolei, które według planów ma stanąć w 2022 r.

Docelowo obiekt w Dobroszycach będzie ubiegał się o certyfikat LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), który jest przyznawany budynkom po dokonaniu wielokryterialnej oceny energetycznej i środowiskowej obiektu, tylko po uzyskaniu pozytywnej opinii. Warto dodać, że inne centra dystrybucyjne sieci Lidl Polska, ulokowane w Bydgoszczy, Będzinie oraz Mińsku, taki certyfikat już posiadają.

W 2018/2019 r. Erbud wybudował podobny obiekt dla Lidla wraz z całą infrastrukturą w Stargardzie w województwie zachodniopomorskim, wcześniej  przebudowano też centra w Bydgoszczy i w Wyszkowie.