6 nowych placówek Netto - będą kolejne do końca roku

Stanęły następne placówki duńskiej sieci na Śląsku, w Mazowieckiem, Podkarpackiem, Łódzkiem i Wielkopolskiem. Od połowy października sieć otwiera tygodniowo więcej sklepów niż początkowo zaplanował Salling Group.

Orzesze (woj. śląskie), Kozienice (woj. mazowieckie), Strzyżów (woj. podkarpackie), Głogów (woj. dolnośląskie), Zgierz (woj. łódzkie), Słupca (woj. wielkopolskie) to miasta, w których otworzyły się kolejne, ale nie ostatnie w tym roku sklepy Netto.

W drugim tygodniu grudnia br. zawitało do polskich miast 8 nowych sklepów sieci Salling Group. Ponadto 5 z tych placówek pojawiło się w miejscowościach, w których dotychczas nie było Netto. Są to: Sobótka, Bolechowo, Chrząstowice Wielkie, Muszyna i Mińsk Mazowiecki.

Od połowy października sieć otwiera tygodniowo więcej sklepów niż początkowo zaplanowała. Od końca maja do początku grudnia uruchomiła ok. 170 placówek.

Netto to sieć handlowa, obecna w Polsce już ponad 25 lat. Jej sklepy zlokalizowane są w pobliżu osiedli mieszkaniowych. Asortyment obejmuje zdecydowaną większość produktów od polskich dostawców. Poza Polską sieć obecna jest w Danii i Niemczech. W marcu 2021 r. decyzją UOKiK sfinalizowana została transakcja zakupu części polskiego biznesu Tesco przez Salling Group. Wtedy też rozpoczął się proces konwersji placówek Tesco do formatu Netto, a pierwsze placówki po zmianie szyldu na Netto ruszyły pod koniec maja br.