Easy Auchan w duecie z BP idzie jak burza

Kolejny sklep pod szyldem Easy Auchan zawitał do BP w Warszawie przy ul. Modlińskiej 54. Do tej pory placówki convenience francuskiej sieci handlowej dostępne były na pięciu stacjach BP w Warszawie. Kolejnych punktów w Polsce klienci mogą się spodziewać w 2022.

Nowo otwarty sklep jak większość tego typu punktów conveniece sieci ma powierzchnię 200 mkw. Konsumenci znajdą w nim przede wszystkim artykuły marki własnej Auchan - Pewni Dobrego, produkty ze zdrową żywnością, jak również asortyment bez laktozy oraz wegański. Sklep jest otwarty, podobnie jak stacje benzynowe BP, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.  

Do tej pory w Warszawie działało pięć lokalizacji: w Alejach Jerozolimskich 144 c, a także przy ul. Patriotów 317, ul. Trakt Brzeski 50, ul. Grochowskiej 149 oraz ul. Jana Rosoła 68.

Na początku grudnia w ramach współpracy firmy BP i Auchan Retail Polska uruchomione zostały dwa sklepy Easy Auchan. Zlokalizowane są w Krakowie, przy ul. Zakopiańskiej 107 i przy Al. 29 Listopada.

To efekt rozpoczętej pod koniec 2020 r. współpracy w Polsce między firmą BP a Auchan Retail.

Auchan Retail Polska to wielkoformatowa sieć sprzedaży detalicznej obecna w naszym kraju od 1996 r., zarządzająca na polskim rynku siecią hipermarketów, supermarketów, sklepów franczyzowych i sklepów osiedlowych pod szyldem Moje Auchan, a także kanałem handlu e-commerce. Sieć zatrudnia prawie 20 tys. pracowników i zarządza ponad setką sklepów wielkopowierzchniowych w Polsce.

Koncern BP to firma energetyczna dostarczająca paliwa do celów transportowych i energii do produkcji ciepła oraz światła. Firma jest obecna w Polsce od prawie 30 lat. Pod jej marką działa ponad 570 stacji (w tym blisko 50 przy autostradach i drogach ekspresowych) i całodobowe sklepy. Spółka zatrudnia ponad 5 tys. pracowników i kolejne 5 tys. poprzez stacje partnerskie.