Lady rybne w Kauflandzie z certyfikacją MSC

W wybranych sklepach sieci klienci mogą kupić świeże ryby pozyskane zgodnie z międzynarodowym Standardem Zrównoważonego Rybołówstwa.

Kaufland od lat nie oferuje zagrożonych gatunków ryb dziko żyjących i stawia na te pochodzące z obszarów niezagrożonych przełowieniem lub ze zrównoważonych połowów. Detalista już w 2010 r. wprowadził do sprzedaży pierwsze produkty z certyfikatem MSC (Marine Stewardship Council) i sukcesywnie rozszerza swoją ofertę o kolejne artykuły.

Teraz Kaufland jest jedyną siecią handlową w Polsce, która w wybranych sklepach posiadających ladę rybną oferuje świeże ryby z certyfikatem MSC. Można je nabyć we Wrocławiu (ul. Legnicka), Krakowie (os. Kombatantów), Warszawie (ul. Fieldorfa) oraz Szczecinie (ul. Krygiera).

- Wybierając produkty spożywcze, klienci coraz częściej kierują się nie tylko smakiem czy ceną, ale także tym, czy zostały one pozyskane z poszanowaniem zasobów środowiska naturalnego - mówi Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska. - W naszej sieci wspieramy świadome wybory zakupowe, dlatego sukcesywnie rozszerzamy ofertę o kolejne zrównoważone produkty. Przykładem tego są świeże ryby z certyfikatem MSC, które będziemy sukcesywnie wprowadzać do sprzedaży w kolejnych sklepach Kaufland. Tym samym wspieramy odpowiedzialne połowy oraz ochronę fauny mórz i oceanów, za co już w przeszłości doceniła nas międzynarodowa organizacja Marine Stewardship Council, przyznając sieci Kaufland specjalne wyróżnienie - podsumowuje Maja Szewczyk.

Kaufland w najbliższym czasie planuje wprowadzić do sprzedaży ryby świeże z certyfikatem MSC w kolejnych lokalizacjach, między innymi w Lublinie.

Organizacja pozarządowa Marine Stewardship Council prowadzi największy globalny program certyfikacji zrównoważonego rybołówstwa. Niebieskie logo MSC umieszczone na opakowaniach potwierdza pochodzenie ryb ze stabilnych, legalnych i dobrze zarządzanych łowisk. Klienci wybierający certyfikowaną żywność mają pewność, że jej dostawca przestrzega najwyższych wymogów w zakresie ochrony dobrostanu mórz i oceanów. Obecnie certyfikat MSC można znaleźć na ponad 20 tysiącach produktów dostępnych na półkach sklepowych w ponad 100 krajach.

Joanna Hamdan 13699 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.