Bio Planet na giełdzie pozyskał 5,6 mln zł

20 grudnia na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych zadebiutowała spółka Bio Planet, której jednym z akcjonariuszy jest Organic Farma Zdrowia.

Na zdjęciu: Organic Market & Bistro przy ul. Jana Pawła II w Warszawa

Spółka Bio Planet jest dystrybutorem certyfikowanej żywności ekologicznej, pochodzącej z Polski oraz kilkudziesięciu krajów ze wszystkich kontynentów. Firma od 2015 r. była notowana na rynku NewConnect.

W ofercie publicznej jeden z akcjonariuszy spółki, Organic Farma Zdrowia, oferował do 702 000 akcji istniejących, a spółka - do 200 000 akcji nowej emisji serii D. Ostateczna liczba akcji, na które inwestorzy złożyli zapisy, w ramach oferty wynosiła 350 879, w tym 200.000 akcji nowej emisji serii D oraz 150 879 akcji sprzedawanych. W ramach publicznej subskrypcji akcji serii D w transzy małych inwestorów przydzielono akcje nowej emisji 103 inwestorom, a w transzy dużych inwestorów – jednemu.

Wartość oferty publicznej wyniosła 9,8 mln zł, z czego spółka pozyskała 5,6 mln zł w ramach emisji akcji serii D. Cenę emisyjną i sprzedaży ustalono na 28 zł.

Bio Planet od 2006 r. konfekcjonuje (paczkuje) i dystrybuuje certyfikowaną żywność ekologiczną. Oferta spółki obejmuje około 7000 produktów, które zaspokajają potrzeby stale rosnącej liczby konsumentów zainteresowanych żywnością bio. Firma dostarcza zarówno towary pod marką własną „Bio Planet” (około 600 wyselekcjonowanych bio produktów, w tym 300 z kategorii świeże warzywa i owoce bio), jak i innych, uznanych producentów żywności ekologicznej.

Spółka ma rozwinięte zaplecze logistyczno-transportowe: dwa własne zakłady konfekcjonowania produktów suchych oraz zakład konfekcjonowania produktów świeżych, oraz cztery punkty przeładunkowe w Toruniu, Poznaniu, Dąbrowie Górniczej i Oleśnicy pod Wrocławiem.

Celem emisji jest pozyskanie środków na budowę nowych, własnych zakładów konfekcjonowania o łącznej powierzchni ok. 5 tys. mkw., które zastąpiłyby te funkcjonujące obecnie w obiektach wynajmowanych.

Organic Farma Zdrowia to pierwsza w Polsce sieć delikatesów z produktami ekologicznymi i tradycyjnymi. Sieć składa się z 31 sklepów stacjonarnych w największych miastach Polski i delikatesów online. Można w nich kupić kilka tysięcy artykułów pochodzących od ponad 100 rodzinnych gospodarstw ekologicznych, ale również od producentów reprezentujących krajowe i europejskie marki. Większość z nich to certyfikowana żywność ekologiczna, a pozostałe to produkty naturalne, regionalne, bezglutenowe, bezcukrowe oraz bez laktozy.

Spółka Organic Farma Zdrowia jest notowana na rynku NewConnect od 2008 r. Od 6 lipca 2016 r. jej większościowym udziałowcem jest największy dystrybutor i detalista żywności ekologicznej we Włoszech – spółka Ecornaturasi S.P.A. z siedzibą w Weronie.

 

 

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 5103 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.