Stokrotka ma już 800 sklepów, tak jak Lidl

Sieć Stokrotka otworzyła właśnie swój sklep nr 800 i kolejnych 12 placówek.

Jak mówi Mirosław Wawryszczuk, członek zarządu Stokrotki, dyrektor sprzedaży i marketingu, zdradza, że sieć założyła, iż w tym roku powstanie sto sklepów. - Wiemy, że zrealizujemy ten ambitny i wymagający plan. Utrzymanie tak szybkiego rozwoju organicznego naszej sieci niezbicie pokazuje naszą sprawność i elastyczność na każdym etapie procesu otwarcia nowych placówek. Jesteśmy przekonani, że dzisiejsza trzynastka będzie dla nas szczęśliwa – mówi Mirosław Wawryszczuk.

Supermarket zlokalizowany w Sierpcu, przy ul. Konstytucji 3 Maja to 800 placówka sieci w Polsce i zarazem pierwsza w tym mieście. Sklep ma powierzchnię ponad 660 mkw. Dla zmotoryzowanych klientów przewidziano parking na 90 miejsc.

Supermarket ma szereg proekologicznych rozwiązań w tym m.in. oświetlenie LED, odzysk ciepła z instalacji chłodniczej, klimatyzatory z pompami ciepła.

Ponadto 16 grudnia obok 800 placówki zostało otwartych jeszcze 12 sklepów. Nowe punkty uruchomiono w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Koszalinie, Ciasnej, Ćmielowie, Drygałach, Krzeszowie, Księżpolu, Krzywdzie, Sitańcu i Wąwolnicy. Są to zarówno supermarkety jak i markety.

A na tym nie koniec. W grudniu bowiem sieć zaplanowała otwarcie aż 25 sklepów w 9 województwach: lubelskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, podkarpackim, pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim.

Przypomnijmy. W ub.r. sieć otworzyła 93 sklepy, a w tym roku wszystko wskazuje na to, że zostanie przekroczona liczba 100 nowych placówek. Plany na 2022 r. Stokrotki również są ambitne i mówią o kolejnych ponad 100 sklepach, które sieć chce uruchomić. Oznacza to, że realne jest, aby już za rok firma przekroczyła kolejną symboliczną granicę rozwoju i świętowała otwarcie swojego 900 sklepu.

Przyspiesza z otwarciami Lidl - przypomnijmy, że 9 grudnia br. sieć również otworzyła swój 800 sklep i dwie kolejne placówki (jednego dnia). Nowe sklepy uruchamia Aldi - 13 grudnia sieć powiększyła się o obiekt nr 200, we Wrocławiu. W planach są już następne.

Joanna Hamdan 13699 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.