Trei otworzył obok Lidla park handlowy w Radzyminie

Mieszkańcy podwarszawskiego Radzymina mogą już zrobić zakupy w nowym Vendo Parku zlokalizowanym przy ul. Jana Pawła II, tuż obok supermarketu Lidl. W obiekcie o powierzchni ponad 2000 mkw. działają cztery sklepy. Wartość inwestycji to 3,1 mln euro.

Vendo Park w Radzyminie został w całości skomercjalizowany jeszcze przed otwarciem. W gronie najemców znalazły się takie marki jak KiK, Media Expert, a także drogeria Rossmann oraz Zakłady Mięsne Stanisławów.

Park handlowy, który powstał w bezpośrednim sąsiedztwie dyskontu spożywczego Lidl, został wybudowany na działce o powierzchni 5200 mkw. Obiekt, ze względu na swoją powierzchnię, mieści się w kategorii centrów convenience, czyli skupia się na zaspokojeniu podstawowych potrzeb zakupowych.

- W województwie mazowieckim łącznie posiadamy już osiem parków handlowych i doskonale wiemy, że odpowiedni format i dobór najemców to klucz do sukcesu tego typu projektów – mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.

Vendo Park w Radzyminie to ostatni otwierany obiekt z zaplanowanych na ten rok. - Z dumną mogę powiedzieć, że przewyższyliśmy zakładane tempo wzrostu – 2021 zamykamy wynikiem ośmiu nowych Vendo Parków, rozbudowaliśmy również obiekt w Pułtusku, a w realizacji mamy już kolejne projekty. Silna pozycja naszych produktów, które są stabilnym aktywem inwestycyjnym, sprawiła, że pozyskaliśmy kapitał na dalszą, wzmożoną ekspansję naszej sieci Vendo Park w Polsce – podkreśla Jacek Wesołowski.

Wyjaśniamy więc, że w tym roku Trei dostarczył na polski rynek obiekty handlowe w Zielonce, Myśliborzu, Koszalinie, Piekarach Śląskich, Oświęcimiu, Inowrocławiu, Radzyminie i Chorzowie. Ostatni z wymienionych parków handlowych deweloper zrealizował wspólnie z inwestorem Patron Capital. W ramach zawartej z nim spółki joint venture Trei planuje budowę kolejnych kilkunastu Vendo Parków o wartości 140 mln euro. Dwa projekty – w Otwocku oraz Skarżysku-Kamiennej są w trakcie budowy, a kolejne – zlokalizowane w Łapach i Siedlcach - znajdują się na etapie przygotowania projektowego.

Międzynarodowa firma Trei Real Estate, z siedzibą w Niemczech, rozwija sieć Vendo Parków w Polsce, Czechach i na Słowacji. Łącznie powstało już 39 obiektów, z czego aż 29 zlokalizowane jest w naszym kraju.

 

Katarzyna Pierzchała 5103 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.