Uber Eats dostarczył jedzenie w kosmosie

Uber Eats, wraz z japońskim przedsiębiorcą i turystą kosmicznym Yusaku Maezawą, dostarczył astronautom japońskie dania w puszkach ... na orbitę okołoziemską. Dostawa została zrealizowana 11 grudnia.

– Jedna mała dostawa dla Yusaku Maezawy, jedna gigantyczna dostawa dla Uber Eats! –  skomentował dyrektor generalny Uber, Dara Khosrowshahi cytowany przez Nowy Marketing. – Radość z realizacji pierwszej udanej dostawy w kosmos jest dosłownie nieziemska. Naszym celem jest pomagać ludziom w docieraniu wszędzie i po wszystko, więc jesteśmy dumni, że możemy służyć astronautom na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Yusaku Maezawa zasłużył na pozytywną recenzję za tę dostawę, mimo że dotarcie na miejsce zajęło nieco dłużej niż zwyczajowe 30 minut – dodał.

Kosmiczny turysta i "kurier" Uber Eats

Wyprawa kosmiczna przedsiębiorcy z Kraju Kwitnącej Wiśni ma potrwać do 20 grudnia. Yusaku Maezawa dorobił się fortuny na Zozotown, japońskim sklepie odzieżowym online. Magazyn "Forbes" ocenia jego majątek na 2 mld dol. Sam przedstawia się jako kolekcjoner sztuki, biznesmen, przedsiębiorca i filantrop. Ale zdaje się, że jego obecność w przestrzeni międzyplanetarnej jako "kuriera" Uber Eats dostarczającego posiłki załodze Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nie jest przypadkowa. Szef firmy SpaceX Elon Musk wytypował go do ścisłej czołówki jako kosmicznego turystę, którego do roku 2023 statek Big Falcon Rocket zabierze na wycieczkę dookoła Księżyca w ramach projektu Dear Moon.

– Dziękuję za możliwość obsługiwania pierwszej dostawy jedzenia w kosmos – powiedział Yusaku Maezawa. – To wspaniała, inspirująca inicjatywa Uber Eats, która daje niesamowite poczucie przygody. Nigdy nie przestanę stawiać sobie wyzwań i mam nadzieję, że wszyscy nadal będą robić to samo. Uczyńmy świat lepszym miejscem! – dodał japoński biznesmen.

Uber Eats to usługa umożliwiająca zamawianie posiłków z lokalnych restauracji za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Jej charakterystyczną cechą jest opcja opłacania rachunków za jedzenie z tego samego konta, przy użyciu którego opłaca się przejazdy. Platforma należy bowiem do portfolio firmy Uber.

Usługa Uber Eats działa od 2014 r. W 2020 r. można z niej było korzystać w ponad 50 miastach w 13 krajach.

W marcu w Polsce obchodziła czterolecie obecności na naszym rynku. Do oferty aplikacji dołączyły 44 miasta. Dzisiaj są to m.in.: Warszawa (Pruszków, Piaseczno, Piastów, Marki, Legionowo, Ząbki, Łomianki, Grodzisk Maz.), Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Łódź, Katowice, Lublin, Bydgoszcz, Toruń, Gliwice, Sosnowiec, Zabrze, Białystok, Szczecin, Rzeszów, Kielce, Radom, Olsztyn, Częstochowa, Ruda Śląska, Chorzów, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Bielsko-Biała, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Płock, Tarnów, Kalisz, Włocławek, Legnica, Koszalin.

Z usługi korzysta już ponad 2 miliony Polaków. Rosnąca popularność aplikacji nad Wisłą szybko sprawiła, że staliśmy się jednym z największych rynków dla tej platformy w całej Europie.