W górach stają sezonowe bankomaty

Euronet po raz kolejny ułatwia osobom wybierającym się na zimowy wypoczynek wypłatę gotówki, udostępniając im tymczasowe bankomaty oraz wpłato-bankomaty w najpopularniejszych turystycznie miejscowościach.

Z danych udostępnionych przez Tatrzańską Izbę Gospodarczą wynika, że w popularnych górskich obiektach zarezerwowano już 60% miejsc w okresie świątecznym i sylwestrowym. W kolejnych tygodniach należy spodziewać się dużego zainteresowania zimowymi wyjazdami, dlatego też Euronet Polska ponownie uruchamia dodatkowe bankomaty oraz wpłato-bankomaty w kluczowych turystycznych lokalizacjach, by zapewnić jeszcze łatwiejszy dostęp do gotówki.

Sezonowe maszyny będą do dyspozycji turystów planujących zimowy wypoczynek m.in. w Zakopanem, Karpaczu, Szczyrku, Dusznikach-Zdroju oraz Białce Tatrzańskiej. Łącznie w najpopularniejszych miejscowościach na południu Polski stanie 28 tymczasowych urządzeń, a ich instalacja właśnie trwa. Święta to nie tylko wypoczynek w górach – z ułatwionego dostępu do gotówki dzięki urządzeniom Euronetu korzystać już mogą podróżni oraz okoliczni mieszkańcy odwiedzający Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku.

– Co roku w okresie wakacyjnym oraz zimowym obserwujemy zwiększone zapotrzebowanie na wypłaty z bankomatów, a gotówka pozostaje popularnym środkiem płatniczym wśród turystów. Ponadto za wiele atrakcji podczas zimowego wypoczynku zapłacić można wyłącznie gotówką. Dlatego już od kilku lat udostępniamy klientom dodatkowe urządzenia, tym samym zapewniając im szybszy i łatwiejszy dostęp do transakcji gotówkowych – tłumaczy Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska.

W maszynach sezonowych dostępne są te same funkcje, co w bankomatach i wpłato-bankomatach całorocznych. Do dyspozycji turystów oraz mieszkańców są zatem takie usługi jak: Przekaz Bankomatowy, Doładowanie GSM czy Wpłaty darowizn.

Euronet Polska to największy, niezależny operator bankomatów i wpłato-bankomatów w kraju, zarządzający siecią ponad 7000 urządzeń.

 

 

 

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 5277 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.