Aldi dobił do 200. I już szuka kolejnych lokalizacji

Jubileuszowy, dwusetny, sklep sieci zostanie otwarty 15 grudnia we Wrocławiu. Na tym nie koniec.

Sklep numer 200 zlokalizowany jest przy ul. Zwycięskiej 5-7. To także 10. placówka Aldi we Wrocławiu.
 
Dyskont dotychczas obecny był głównie w miastach południowej, centralnej i zachodniej Polski. W tym roku, dzięki licznym otwarciom, ma już sklepy we wszystkich województwach w Polsce. Tylko w grudniu Aldi otwiera 12 kolejnych obiektów.
 
Jak podkreśla Aldi, sieć mocno pracuje nad ekspansją organiczną, podkreślając, że sklepy na własnych gruntach to fundament biznesu. Poza dużymi aglomeracjami marka chce zaistnieć także w nadmorskich miejscowościach turystycznych oraz mniejszych miastach. Aldi preferuje nieruchomości położone przy głównych ciągach komunikacyjnych, najlepiej blisko osiedli mieszkaniowych oraz działki o powierzchni ok. 5 000 mkw., na których można wybudować obiekt zgodny ze standardem działania Aldi.
 
Ponadto w ramach podnoszenia komfortu zakupowego, marka sukcesywnie co roku planuje gruntowne przebudowy mające na celu zmianę elewacji oraz wyposażenia sklepów, w tym powiększanie sali sprzedaży. Sklep podkreśla także dbałość o środowisko podczas modernizacji.

- Mamy obecnie dziewięć biur ekspansji w Polsce, chcemy rozwijać się w całym kraju. Jesteśmy zainteresowani przejęciami dobrych, selektywnie wybranych lokalizacji i gotowi pod względem kapitałowym. Obserwujemy na bieżąco rynek i analizujemy każdą alternatywę - mówi Tomasz Gawlik, dyrektor obszaru nieruchomości i ekspansji Aldi w Polsce

Jak zapewnia sieć wszystkie 12 sklepów przygotowanych jest zgodnie z nowym konceptem wizualnym marki, którego motywem przewodnim jest świeżość, widoczna zarówno w sposobie aranżacji przestrzeni, jaki i asortymentu oraz jego ekspozycji. Średnia powierzchnia sklepów wynosi ok. 1500 mkw. Sieć zadbała również o dodatkowe udogodnienia dla klientów. Sklepy wyposażone są w krajalnice do chleba i małe wózki zakupowe dla najmłodszych klientów. Tuż przy wejściach na klientów czekają parkingi z uwzględnieniami dedykowanych miejsc dla rodzin z dziećmi, a także osób niepełnosprawnych.

Sklepy Aldi otwarte są od poniedziałku do soboty w godzinach od 6:00 do 22:00, a w niedziele handlowe od 9:00 do 20:00, a w pozostałe niedziele od 10:00 do 17:30.

Obecnie Aldi w Polsce ma 200 sklepów i zatrudnia blisko 3500 pracowników. Aldi Polska jest częścią grupy przedsiębiorstw Aldi Nord – jednego z wiodących międzynarodowych detalistów. Spółka działa w dziewięciu krajach europejskich. Poza Polską szyld Aldi obecny jest także w: Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Niderlandach, Portugalii i Hiszpanii.

Joanna Hamdan 14027 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.