Kraft Heinz inwestuje w start-up Just Spices

Amerykańska grupa Kraft Heinz przejmuje większościowy pakiet 85% w düsseldorfskim start-upie Just Spices. Firma ma być niezależnie prowadzona przez jej założycieli Floriana Falka, Ole Strohschneidera i Bélę Seebacha.

Niemiecki producent przypraw Just Spices, według komunikatu prasowego przytoczonego przez "Lebensmittel Zeitung", będzie wspólnie z Kraft Heinz rozwijać działalność na arenie międzynarodowej i przekształci Just Spices w globalną markę.

- Jest dla nas niezwykle ważne, że wybraliśmy nowoczesną firmę, która wpisuje się w wartości i wizje Just Spices - mówi Ole Strohnschnieder, założyciel start-upu. – Ponadto dzięki Kraft Heinz mamy po swojej stronie jednego z największych producentów żywności na świecie, który wspiera nas na naszej dalszej ścieżce wzrostu dzięki swojej silnej sprzedaży i międzynarodowemu doświadczeniu - dodaje Béla Seebach, współzałożyciel firmy produkującej przyprawy.

Mimo pandemii koronawirusa firma, która powstała w 2014 roku, stwierdziła, że ​​po raz kolejny jest w stanie znacząco zwiększyć sprzedaż i łączy siły z amerykańskim koncernem.

Według Krafta Heinza roczny obrót Just Spices wynosi 60 mln euro. Start-up poszerzał swoją ofertę o około 170 produktów. Oprócz oryginalnych przypraw i mieszanek przyprawowych pojawiły się produkty stałe i sosy sałatkowe.

W komunikacie prasowym Kraft podkreśla, że ​​marketing produktów Just Spices, który opiera się w dużej mierze na mediach społecznościowych, cieszy się zainteresowaniem grupy i dotyczy 1,6 mln obserwujących firmę.

Dzięki swojej koncepcji biznesu założyciele start-upu zdołali w zeszłym roku zebrać od inwestorów około 13 mln euro. W drugiej rundzie finansowania udział wzięły firmy inwestycyjne Five Seasons z Francji oraz Coefficient z USA. W producenta przypraw zainwestował także holding browarniczy Bitburger Ventures.

Just Spices zanotowało roczny obrót w wysokości 60 mln euro. Start-up poszerzał swoją ofertę o około 170 produktów. Oprócz oryginalnych przypraw i mieszanek przyprawowych pojawiły się produkty stałe i sosy sałatkowe.

W październiku 2019 roku swoje mieszanki przypraw Just Spises wprowadziło na polski rynek, a w połowie listopada 2019 roku weszło ze swoimi produktami do asortymentu sklepów sieci Kaufland.

Kraft Heinz to producent m.in. ketchupu Heinz, serków Philadelphia i kawy Maxwell House. W skład amerykańskiej grupy wchodzą także Pudliszki.

Więcej o Kraft Heinz przeczytasz tu