Netto - tu go jeszcze nie było

Bolechowo, Chrząstowice Wielkie, Katowice, Legnica, Mińsk Mazowiecki, Muszyna, Opole to w tych miejscowościach szyld Tesco został właśnie zmieniony na Netto, natomiast w Sobótce otworzyła się nowa placówka w ramach rozwoju organicznego.

W tym tygodniu zawitało do polskich miast 8 nowych sklepów sieci Salling Group. Ponadto 5 z tych placówek pojawiło się w miejscowościach, w których dotychczas nie było Netto. Są to: Sobótka, Bolechowo, Chrząstowice Wielkie, Muszyna i Mińsk Mazowiecki.

Od połowy października sieć otwiera tygodniowo więcej sklepów niż początkowo zaplanowała. Od końca maja do początku grudnia uruchomiła ok. 170 placówek.

W czerwcu 2020 roku Salling Group, właściciel sieci handlowej Netto podpisał umowę z właścicielem sieci handlowej Tesco o zakupie polskiej części biznesu wywodzącej się z Wielkiej Brytanii. W wyniku umowy ok. 300 sklepów Tesco w ciągu najbliższych lat ma zostać przebudowanych i zmienić się w sklepy Netto.

Konwersja sieci z Tesco przebiega sprawnie. Jeszcze w drugiej połowie listopada tego roku Netto otworzyło 150 punktów, a tymczasem pula zwiększyła się o 20.

Netto to sieć handlowa, obecna w Polsce już ponad 25 lat. Jej sklepy zlokalizowane są w pobliżu osiedli mieszkaniowych. Asortyment obejmuje zdecydowaną większość produktów od polskich dostawców. Poza Polską sieć obecna jest w Danii i Niemczech. W marcu 2021 r. decyzją UOKiK sfinalizowana została transakcja zakupu części polskiego biznesu Tesco przez Salling Group. Wtedy też rozpoczął się proces konwersji sklepów Tesco do formatu Netto, a pierwsze placówki po zmianie szyldu na Netto ruszyły pod koniec maja br.