Znów puste półki w Lidlu. Ale tylko w jednej kategorii

Na początku pandemii w sklepach brakowało papieru toaletowego. Teraz nie ma ... wyciąganych chusteczek higienicznych.

Będąc w Lidlu zwykle idę na stoisko kosmetyczne, gdzie wybieram wyciągane chusteczki higieniczne w tekturowym, prostokątnym opakowaniu. Lubię akurat te ze względu na zmieniającą się grafikę, nawiązującą do pory roku. Tak też zrobiłam ostatnio i jakież było moje zdziwienie, gdy nie znalazłam ani jednego ich opakowania.

- Pewnie przyszły już ze świąteczną grafiką i dlatego szybko się wyprzedały – pomyślałam, po czym podjechałam do drugiego Lidla (oba są na warszawskiej Białołęce). A tam znów puste półki.

Tchnięta dziennikarską ciekawością oraz kurczącym się zapasem chusteczek w domu kilka dni później znów zrobiłam rajd pod Lidlach w poszukiwaniu tak pożądanego przeze mnie towaru. I historia się powtórzyła. Będąc w weekend w tych sklepach ponownie odeszłam z kwitkiem.

Poprosiłam więc koleżankę, która mieszka na stołecznym Ursynowie, żeby sprawdziła, jak wygląda sytuacja w jej Lidlu. I co się okazało? Że tam też nie ma chusteczek w prostokątnych opakowaniach.

Ostatecznie zapytałam centralę Lidla, o co chodzi. Od Aleksandry Robaszkiewicz, head of corporate communications and CSR, Lidl Polska, usłyszałam, iż „ze względu na wzmożony popyt na chusteczki higieniczne oraz niedobór surowca na rynku w niektórych sklepach rzeczywiście może wystąpić ograniczona dostępność tego artykułu”.

- Jest to jednak przejściowa sytuacja, która wkrótce powinna się unormować – zapewnia rzeczniczka sieci. Niestety, nie uzyskałam informacji, czy dotyczy ona sklepów w całej Polsce czy też jedynie Warszawy.

Muszę się też przyznać, że nie brakuje mi już chusteczek. Kupiłam je w moim osiedlowym sklepie (sieć DH Tarchomin). W Auchan też były.

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 4867 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.