Tesco testuje kiosk click and collect

Tesco jest pierwszym sklepem spożywczym w Wielkiej Brytanii, który pilotuje zautomatyzowany i zbliżeniowy kiosk spożywczy Cleveron 501. Urządzenie stanęło na parkingu przed sklepem Tesco Express w siedzibie firmy w Welwyn Garden City.

Zrobotyzowane urządzenie „kliknij i odbierz” umożliwia odbiór artykułów spożywczych w różnych lokalizacjach i jest alternatywą dla dostaw do domu.

Zautomatyzowany kiosk stworzony przez firmę Cleveron zapewnia bezdotykowy i całodobowy odbiór zakupów, co ma znaczenie w czasie utrzymującej się pandemii i ograniczeń w kontaktach międzyludzkich. Urządzenie pozwala detalistom obniżyć koszty zakupów online.

Robot spożywczy Cleveron 501 ma dwie strefy temperatur – regularną i głębokiego mrożenia.
Standardowy model to urządzenie jednotemperaturowe z regulowaną temperaturą wewnętrzną w zakresie od +2 °C...+25 °C (+36 °F...+77 °F). Oferuje również opcjonalną strefę zamrażania z kontrolowaną temperaturą -18°C (0°F). Dzięki temu robot nadaje się do przechowywania zarówno artykułów łatwo psujących się, jak i mrożonej żywności.

Jak to działa?

Kiedy klienci docierają do kiosku, skanują kod w swoim telefonie, a ich artykuły spożywcze są automatycznie dostarczane.

Ustawienie robota wymaga jedynie solidnej powierzchni, zasilania i kabla sieciowego. Umożliwia oferowanie usług odbioru obok oryginalnego supermarketu, w ruchliwych centrach miast, na kampusach uniwersyteckich i w innych miejscach, w których powierzchnia handlowa jest ograniczona lub droga. Cleveron 501 jest dostępny w dwóch rozmiarach, o maksymalnej pojemności do 276 skrzynek.

– Czas to jeden z najcenniejszych zasobów i nie należy go marnować w kolejkach do sklepów czy oczekiwania na kuriera w domu. Dzięki Cleveron 501 możesz odbierać codzienne zakupy w dowolnym miejscu i czasie. Potencjał robotów spożywczych jest również ogromny – dostawa artykułów spożywczych może być realna w miejscach, w których wcześniej była nieosiągalna, na przykład w dzielnicach biznesowych, gdzie nie ma wystarczająco dużo przestrzeni na supermarkety – mówi dyrektor generalny Cleveron Arno Kütt.

Cleveron tworzy rozwiązania typu „kliknij i odbierz" (C&C) dla sprzedawców detalicznych, działa też na rynku spożywczym. Obsługuje m.in. Walmart (Cleveron 401 lub Pickup Tower), Zara (Cleveron 402), Decathlon (Cleveron 402) i inne. Roboty paczkowe i szafki Cleveron są używane w 22 krajach, przekazują 1,3 miliona paczek miesięcznie.

Zdjęcie Cleveron 501: Lindkedin

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.