InPost: paczka tego samego dnia w 20 miastach w Polsce

Już nie tylko mieszkańcy Warszawy i Łodzi będą mogli skorzystać z możliwości otrzymania przesyłki w dniu nadania. InPost, operator paczkomatów, uruchamia tę usługę w kolejnych 18 miastach.

Z tego usprawnienia korzystali już mieszkańcy Warszawy i Łodzi – gdzie nawet 3/4 przesyłek trafia do paczkomatów tego samego dnia. Teraz dołączyli do nich mieszkańcy Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Gdyni, Szczecina, Torunia, Bydgoszczy, Białegostoku, Olszyna, Katowic, Sosnowca, Gliwic, Częstochowy, Bielska-Białej, Radomia, Lublina i Rzeszowa.

Chodzi o przesyłki nadane w obrębie tego samego miasta, które trafią do centrum dystrybucji InPost do godziny 16.00. Wtedy zostaną dostarczane do paczkomatów InPost w dniu nadania.

– Klienci robiący rano zakupy z odbiorem w wybranym paczkomacie InPost w swoim mieście, nie ponosząc żadnych dodatkowych opłat, mogą odebrać je tego samego dnia, co czyni dostawę przez paczkomaty InPost jeszcze szybszą opcją, ale przede wszystkim odróżnia nas od wszystkich innych operatorów logistycznych i kurierów na rynku – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

Dostawa przesyłek do paczkomatów w dniu nadania jest możliwa dzięki rozbudowanemu programowi inwestycyjnemu, który InPost prowadzi w ostatnich latach. To zarówno dziesiątki nowych, w pełni zautomatyzowanych oddziałów, jak i kilka tysięcy kolejnych rozstawianych paczkomatów InPost każdego roku w całej Polsce oraz tysiące samochodów – także elektrycznych – i olbrzymie inwestycje w procesy oraz infrastrukturę IT.

Poczta Polska, aby usprawnić dostarczanie przesyłek w gorącym, bożonarodzeniowym okresie, zapłaci kurierom za pracę w sobotę.

Ilona Mrozowska 4423 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.