Wojciech Łubieński prezesem zarządu Aldi w Polsce

Funkcję tę obejmie z początkiem stycznia 2022 r.

Wojciech Łubieński został p.o. prezesa zarządu Aldi w Polsce w dniu 15 marca br., kiedy Oktawian Torchała, dotychczasowy CEO, został powołany do struktur centrali spółki Aldi w Essen.  

Z firmą związany jest od grudnia 2019 roku, kiedy to objął stanowisko wiceprezesa i zastępcy dyrektora zarządzającego Aldi w Polsce. Wcześniej pracował w Super-Pharm, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa i dyrektora operacyjnego.

- Cieszę się, że będziemy mogli razem z całym zespołem Aldi rozwijać naszą firmę w Polsce współpracując jednocześnie z koleżankami i kolegami z innych krajów i struktur międzynarodowych. Do końca roku Aldi w Polsce będzie posiadał minimum 200 sklepów zlokalizowanych we wszystkich województwach, a w najbliższych latach chcemy zwiększać liczbę sklepów o minimum 60-70 rocznie - powiedział Wojciech Łubieński, p.o. prezesa zarządu Aldi w Polsce.

- To, co czeka nas w kolejnych miesiącach, to otwarcie drugiego magazynu, który będzie obsługiwał nasze sklepy w północnej Polsce, ale też wiele innych projektów, dzięki którym będziemy wspierać codzienne funkcjonowanie sklepów tak, żeby klienci był zawsze zadowoleni, a pracownicy odczuwali satysfakcję z wykonywanej pracy - dodaje.

Obecnie w naszym kraju sieć Aldi liczy 192 sklepy i zatrudnia blisko 3500 pracowników. Aldi Polska jest częścią grupy przedsiębiorstw Aldi Nord – jednego z wiodących międzynarodowych detalistów. Poza Polską spółka obecna jest także: w Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Niderlandach, Portugalii i Hiszpanii.

Joanna Hamdan 13205 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.