Zmiany w Bakallandzie: jest przedwstępna umowa sprzedaży

23 listopada br. akcjonariusze Bakallandu podpisali przedwstępną umowę sprzedaży Bakallandu. Jeśli transakcja dojdzie do skutku - potrzebna jest jeszcze zgoda UOKiK - kontrolę nad Bakallandem przejmą Uno Capital Mariana Owerko i O&R Holding, podmiot zarządzany przez Rafała Brzoskę.

23 listopada br. akcjonariusze Bakallandu zawarli przedwstępną umowę sprzedaży akcji tej spółki firmie O&R Holding.

Umowa przewiduje sprzedaż pakietu około 90% akcji Bakalland przez obecnych akcjonariuszy, w tym Innova Phoenix Sarl.

Po zamknięciu transakcji sprzedaży akcjonariuszami firmy będą Uno Capital Mariana Owerko i O&R Holding, podmiot kontrolowany przez Rafała Brzoskę, prezesa InPostu i twórcy paczkomatów. Marian Owerko jest natomiast założycielem i byłym prezesem Bakallandu, który w 2014 r. - po ponad 20 latach kierowania firmą - zrezygnował z pełnionej funkcji. Po oddaniu sterów w Bakallandzie Marian Owerko, z ramienia funduszu Uno Capital, inwestuje w nowe biznesowe przedsięwzięcia.

Strony nie ujawniają wartości transakcji. Zamknięcie i rozliczenie transakcji nastąpią po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- Dalsze informacje na temat planów i strategii nowych właścicieli będą przedstawiane po zamknięciu transakcji, które planowane jest na początku 2022 r. - informuje Innova Capital (doradca private equity). 

Bakalland to przedsiębiorstwo działające na rynku spożywczym. Grupę tworzą dwie marki Bakalland i Delecta. W fabrykach zlokalizowanych w Janowie Podlaskim, Włocławku, odbywa się produkcja bakalii, batonów zbożowych i zbożowo-bakaliowych, batonów proteinowych, przekąsek, ciast i deserów w proszku oraz dodatków do ciast. Produkty marek z portfolio Grupy dostępne są w Polsce oraz na wielu rynkach europejskich, a także na innych kontynentach.

 

Ilona Mrozowska 4381 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.