InPost buduje elektryczne stacje ładowania

InPost, we współpracy z GreenWay Polska, rozpoczął budowę sieci stacji ładowania dla samochodów elektrycznych. Staną w centrach dystrybucyjnych InPost oraz przy paczkomatach.

Wspólny projekt InPostu i firmy GreenWay, czyli Green City, ma dostarczyć miastom nowoczesne usługi. Objęte nim są już Sopot, Rzeszów, Łódź, Kraków, Kielce, Wałbrzych, Częstochowa, Rybnik, Białystok, Chełm, Wrocław, Bytom, Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra.

W ramach tego projektu GreenWay Polska dostarczy i zainstaluje w centrach logistycznych InPost stacje ładowania AC oraz DC. Firma będzie się także zajmować zarządzaniem ładowarkami i ich serwisem.

InPost latem tego roku przeprowadził przetarg na budowę infrastruktury, dostawę i montaż stacji ładowania oraz zarządzanie i serwis we wszystkich swoich centrach logistycznych. Firma powiększyła też swoją flotę o kolejne kilkaset pojazdów elektrycznych, w tym ponad 250 Nissanów e-NV200 oraz 10 eSprinterów w Mercedes Benz, które dołączyły do obecnej. Auta mają być wykorzystywane przez kurierów oraz na potrzeby dostaw do  paczkomatów w miastach partnerskich programu „Green City”.

– Mamy jedną z największych w Polsce flot samochodów elektrycznych i bardzo inwestujemy w jej rozbudowę. Instalujemy panele fotowoltaiczne, aby paczkomaty były autonomiczne i ekologiczne, dodatkowo otoczone są antysmogową kostką. Teraz robimy kolejny krok – stacje ładowania samochodów elektrycznych. W przyszłości paczkomat będzie nie tylko wielousługowym punktem pozwalającym odbierać i nadawać przesyłki oraz realizować różnego rodzaju usługi, ale także stanie się autonomiczną stacją ładowania, gdzie będzie można naładować telefon, hulajnogę czy samochód – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

CZYTAJ TAKŻE: InPost będzie ustalał lokalizacje paczkomatów. Na razie z jednym miastem

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.