Jula otwarta we wszystkie niedziele

To kolejna sieć, która korzysta z furtki w ustawie ograniczającej handel w niedziele, uzyskując status placówki pocztowej.

Jula nawiązała właśnie współpracę z firmą GLS w zakresie świadczenia usług pocztowych. Dzięki temu od 28 listopada 16 sklepów Jula będzie mogło być otwartych w niedziele niehandlowe. Na ten krok, obok sieci spożywczych, zdecydowały się też już m.in. Castorama, Leroy Merlin i sieć z sklepów dziecięcych Smyk.

Jak informuje Jula decyzja o pracy multimarketów sieci 7 dni w tygodniu została podjęta w odpowiedzi na zapotrzebowanie i wymogi stawiane przez rynek. W niedziele niehandlowe pracować będą tylko ci, którzy zadeklarują taką chęć. Za wszystkie pracujące niedziele w tym okresie pracownik otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, również za te, które w myśl przepisów są handlowe.

Przypomnijmy jednak, że takie rozwiązanie jest chwilowe. 1 lutego 2022 r. wejdą w życie przepisy znowelizowanej jesienią ustawy ograniczającej handel w niedziele. Na jej mocy tylko te sklepy, które udokumentują osiągnięcie co najmniej 40% przychodów z działalności pocztowej, będą mogły otwierać się w niehandlowe niedziele i stawiać w te dni za ladą swoich pracowników. A to oznacza, że większość pootwieranych przed świętami dużych sieci, jak Leroy Merlin czy Jula właśnie, znów otworzą swoje placówki tylko w handlowe niedziele.

Joanna Hamdan 13050 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.