Lidl ma już prawie 800 sklepów

Operator przyspiesza z otwarciami w końcówce roku i uruchomi nowe cztery sklepy. Placówki ruszą w Łodzi, Kielcach, Środzie Śląskiej oraz Żorach.

Nowy Lidl w Łodzi jest 25. sklepem sieci w tym mieście. Powstał przy ul. Konstytucyjnej 1B, ma powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą ok. 1350 mkw. i będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 6-22, a w niedziele handlowe od 9 do 19. Pracę znalazło tu 24 osoby. Sklep pierwotnie miał się otworzyć w czwartek 25 listopada, ale data jego otwarcia została przesunięta też na czwartek, ale 2 grudnia.

Bez zmian, czyli 25 listopada, zaczną natomiast prace trzy kolejne nowe Lidle na mapie Polski. Jeden z nich powstał w Kielcach przy ul. Piekoszowskiej 85. Powierzchnię ma zbliżoną do sklepu w Łodzi (sala sprzedaży ma ok. 1300 mkw.), takie same godziny otwarcia, zatrudnia więcej osób – 28.

W czwartek Lidl uruchomi też swój pierwszy obiekt w Środzie Śląskiej. Sklep przy ulicy Wrocławskiej 16 ma powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą ok. 1070 mkw., zatrudnia 25 osób.

Ostatnim sklepem, który ruszy 25.11, jest placówka w Żorach przy alei Zjednoczonej Europy 33. Sala sprzedaży ma ok. 1350 mkw. i pracować tu będzie 26 osób.

Według monitoringu serwisu HandelExtra.pl po tych czterech otwarciach Lidl będzie miał 798 sklepów w Polsce. To oznacza, że jeszcze w tym roku może przekroczyć liczbę 800 placówek.

Katarzyna Pierzchała 4797 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.