Zmiany na szczycie Auchan

Prezesem i dyrektorem generalnym tego francuskiego detalisty został Yves Claude. Zastąpił na stanowisku Edgarda Bonte.

Yves Claude przez 40 lat związany był z firmą Decathlon w której zajmował m.in. stanowiska: dyrektora sklepu, dyrektora regionalnego, dyrektora generalnego Decathlon Francja i Hiszpania, dyrektora finansowego, dyrektora ds. rozwoju międzynarodowego oraz CEO.

Przed dołączeniem do Auchan Retail pełnił funkcję dyrektora generalnego Decathlon w Singapurze i Chinach. Był również członkiem rad dyrektorów Adeo i Auchan China.

Szyld Auchan obecny jest w 12 krajach. Aktualnie liczy 2100 punktów sprzedaży w różnych formatach takich jak: hipermarkety, supermarkety, sklepy typu convenience, click-and-collect i e-commerce.

W Polsce sieć obecna jest od 1996 r., zatrudnia prawie 20 tys. pracowników i zarządza ponad setką sklepów wielkopowierzchniowych w Polsce.

Zdjęcie: Linkedin Yves Claude

Joanna Hamdan 13050 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.