Sklepy Smyk otwarte w niedziele

Smyk, firma kurierska GLS i operator technologiczny Pointpack rozpoczęły współpracę w zakresie obsługi nadawania i odbierania przesyłek w sklepach Smyk. Co to oznacza? Że placówki tej sieci będą czynne w każdą niedzielę.

Jak tłumaczą przedstawiciele sieci Smyk, rozwój usługi kurierskiej GLS w sklepach sieci Smyk to przede wszystkim odpowiedź na rosnące potrzeby klientów, którzy dzięki temu otrzymują możliwość decydowania, gdzie i kiedy odebrać lub nadać swoje przesyłki.

W praktyce oznacza to także otwarcie salonów Smyk we wszystkie niedziele, nie tylko handlowe. – Szczególnie w okresie przedświątecznym pozwoli to rodzinom zoptymalizować czas przeznaczony na niezbędne zakupy – komentuje Magdalena Samoraj, marketing&PR manager, Smyk.

W listopadzie br. możliwość nadawania i odbierania przesyłek zapewni 60 sklepów Smyk, ale w następnych tygodniach usługa będzie wdrażana także w innych lokalizacjach. Pod szyldem Smyk działa obecnie w Polsce ponad 220 sklepów, smyk.com, a także placówki własne w Rumunii i Ukrainie.

Smyk, to kolejna niespożywcza sieć, która zdecydowała się skorzystać z furtki, jaką dają wciąż jeszcze obowiązujące przepisy ograniczające handel w niedziele - uzyskując status placówki pocztowej można w niehandlowe niedziele otwierać sklepy i stawiać za ladą pracowników (a nie tylko członków najbliższej rodziny). Na taki krok zdecydowała się też od listopada m.in. sieć Leroy Merlin.

Przypomnijmy jednak, że takie rozwiązanie jest chwilowe. 1 lutego 2022 r. wejdą w życie przepisy znowelizowanej jesienią ustawy ograniczającej handel w niedziele. Na jej mocy tylko te sklepy, które udokumentują osiągnięcie co najmniej 40% przychodów z działalności pocztowej, będą mogły otwierać się w niehandlowe niedziele i stawiać w te dni za ladą swoich pracowników.