Pfeifer & Langen z inwestycjami za 100 mln zł

Obejmą one budowę silosu, oczyszczalni ścieków i kotłowni gazowej w cukrowni Miejska Górka.

Pierwszą z zaplanowanych inwestycji jest budowa silosu przeznaczonego do magazynowania cukru w cukrowni Miejska Górka.

Będzie on miał wysokość 62 m i średnicę 47 m. Zmieści się w nim 60 tys. ton cukru. Praca operacyjna silosu będzie całkowicie zautomatyzowana, a sterowanie pracą instalacji i nadzorowanie obiektu odbywać się będą z centralnej sterowni. Jak zapewnia producent silos pozwoli na ograniczenie transportu cukru do innych lokalizacji, co zredukuje emisję CO2.

- Koniec budowy zaplanowany jest na grudzień 2022 r. - informuje Jacek Sobczyński, dyrektor cukrowni Miejska Górka.

Aby zmniejszyć negatywne oddziaływanie na środowisko przyrodnicze, w cukrowni Miejska Górka powstanie także nowoczesna oczyszczalnia ścieków, której standardy wyprzedzają obowiązujące obecnie wymagania prawne.
W ramach dążenia do zeroemisyjności produkcji cukru w Miejskiej Górce wybudowana będzie też nowa kotłownia, w której zamiast węgla spalany będzie gaz ziemny. Będzie ona bardziej efektywna i mniej uciążliwa dla otoczenia pod względem emisji zanieczyszczeń

Pfeifer & Langen Polska planuje już też kolejne etapy rozbudowy cukrowni, jednak termin ich realizacji uzależniony będzie od wielu czynników. Na razie w tym zakresie prowadzone są prace projektowe. 

Inwestycje w Cukrowni Miejska Górka zdecydowanie zmniejszą jej wpływ na środowisko naturalne nie tylko poprzez zamianę paliwa z węgla na gaz, ale również zastosowanie energooszczędnych technologii.

Fundusze pochodzić będą ze środków własnych spółki oraz kredytów bankowych.

W ramach Grupy Pfeifer & Langen Polska produkcję cukru w Polsce prowadzą cztery cukrownie: w Środzie Wlkopolskiej, Gostyniu, Miejskiej Górce i w Glinojecku. Zakłady te skupują buraki wyłącznie od polskich plantatorów, swoje produkty sprzedają m.in. pod marką Diamant.

Joanna Hamdan 13050 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.