Netto idzie jak burza: otworzyło 150. sklep po konwersji

Cel na 2021 rok, czyli otwarcie ponad 150 sklepów w procesie konwersji Tesco na Netto do końca tego roku, został osiągnięty.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni do listy konwertowanych sklepów dołączyło kolejnych 16 placówek.

W tym tygodniu swoją działalność rozpoczęło osiem nowych placówek Netto w: Chrzanowie, Czerwionce-Leszczynach, Łodzi, Miechowie, Namysłowie, Nowym Dworze Gdańskim, Sulechowie i Włoszczowie.

Z każdą cotygodniową inauguracją klienci mogą liczyć zarówno w dniu otwarcia, jak i w ciągu kolejnych dni na specjalne atrakcje oraz szczególne promocje, w ramach których ceny są niższe nawet o kilkadziesiąt procent.

Netto to sieć handlowa, obecna w Polsce już ponad 25 lat. Jej sklepy zlokalizowane są w pobliżu osiedli mieszkaniowych. Asortyment obejmuje zdecydowaną większość produktów od polskich dostawców. Poza Polską sieć obecna jest w Danii i Niemczech. W marcu 2021 r. decyzją UOKiK sfinalizowana została transakcja zakupu części polskiego biznesu Tesco przez Salling Group. Wtedy też rozpoczął się proces konwersji sklepów Tesco do formatu Netto, a pierwsze placówki po zmianie szyldu na Netto ruszyły pod koniec maja br.

– Proces konwersji sklepów Tesco na Netto przebiega sprawnie. Od połowy października otwieramy tygodniowo więcej punktów, niż początkowo zakładaliśmy – mówi Jerzy Tymofiejew, chief investment officer w Netto Polska. – Cały proces zakończymy szybciej, niż planowaliśmy. To dla nas powód do dumy. Cieszymy się, że mieszkańcy coraz większej liczby polskich miast mogą korzystać z oferty Netto, która spotyka się z ich dużym zainteresowaniem.

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.