EDS wkracza na Śląsk - nowy park handlowy w Sosnowcu

Będzie to pierwsza lokalizacja tego typu gdańskiego inwestora EDS w województwie śląskim. Jej otwarcie zaplanowano na I kwartał 2023 r.

Ten region Polski zyska park handlowy o powierzchni najmu ponad 6 200 GLA (Gross Leasable Area, powierzchni wynajmowanej w obiektach komercyjnych). Lokalizacja parku to północno-wschodnia część miasta, w sąsiedztwie hipermarketu Auchan, Leroy Merlin oraz Decathlonu. Klienci skorzystają z 15 lokali handlowo-usługowych oraz parkingu przewidzianego na ok 300 miejsc.

Prace budowlane mają się rozpocząć w II połowie 2022 roku. Obecnie trwa etap projektów. EDS Park Sosnowiec cieszy się zainteresowaniem wśród potencjalnych najemców, ponad 90% powierzchni najmu zostało potwierdzone. Konsumenci znajda tu takie marki, jak marki: Just Gym, Deichmann, Tedi, Maxi Zoo, KiK oraz sieć sklepów RTV-AGD.

‒ Nasza strategia zakłada stałą rozbudowę sieci parków handlowych w najbardziej atrakcyjnych miejscach w Polsce. Park w Sosnowcu będzie nowoczesnym obiektem, którego niewątpliwym atutem jest lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie już istniejącego i popularnego centrum handlowego ‒ komentuje Michał Nowak, prezes zarządu EDS Retail Park. Rok 2021 pokazuje, że rynek retail parków jest bardzo chłonny ‒ dodaje.

EDS Retail Park to polski inwestor, który prowadzi kompletny proces inwestycyjny, budowę i komercjalizację parków handlowych na terenie Polski i krajów bałtyckich. Realizuje projekty począwszy od pozyskania gruntu, opracowania projektu budowlanego oraz wykonawstwa, poprzez  komercjalizację powierzchni, po oddanie jej do użytku. Spółka współpracuje z markami handlowymi w Polsce w branży spożywczej, kosmetycznej czy RTV-AGD, otwierając się jednocześnie na współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami i usługodawcami.