Żabka na Rakiecie wjechała na stację paliw

Sieć Żabka uruchomiła pierwszy, pilotażowy sklep na stacji paliw Rakieta zlokalizowanej w miejscowości Krosno k. Mosiny (woj. wielkopolskie). To kolejny, obok sezonowych, mobilnych czy samoobsługowych, format sklepów, które Żabka ma w swojej ofercie.

Stacja Rakieta ma charakter samoobsługowy i dzięki temu oferuje klientom możliwość szybkiego tankowania. Oferta produktowa Żabki została dostosowana do formatu w taki sposób, aby klienci po drodze mogli kupić to, czego potrzebują. Nie zabraknie więc hot dogów czy kawy na wynos, ani produktów motoryzacyjnych, o które wzbogacony został jej asortyment.

– Uruchomienie pierwszej, pilotażowej Żabki na stacji benzynowej to kolejny krok w kierunku zapewnienia klientom jak największego komfortu zakupów, a franczyzobiorcom unikalnych lokalizacji, generujących dużą liczbę klientów i odpowiednie obroty – uważa Tomasz Suchański, CEO Grupy Żabka.

Stacja, na której Żabka otwiera swój pierwszy sklep w ramach projektu, należy do sieci Rakieta – nowej na rynku sieci kameralnych stacji paliw, oferującej tankowanie tradycyjne i bezobsługowe. Stacje powstają na zagospodarowanych terenach, a ich właścicielem jest firma AFS (Automotive Fuels Services).

– Lokalizacje sklepów to jeden z kluczowych aspektów wpływających na decyzje zakupowe klientów, dlatego nieustannie pracujemy nad tym, by były one jak najefektywniejsze i spełniały ich oczekiwania. Rakieta to stacje bezobsługowe, lokalne, które w naturalny sposób mogą być ofertowo uzupełnione przez Żabki – uważa Waldemar Lisiewicz, dyrektor ekspansji Żabka Polska.

Operator nie informuje, kiedy Żabka pojawi się na kolejnych stacjach. Bo to, że współpraca z Rakietą nie jest jednorazowym strzałem, jest więcej niż pewne.

Nie tylko Żabka prowadzi sklepy na stacjach paliw. Taką usługę rozwija także m.in. Auchan na stacjach BP, E.Leclerc i Carrefour.

Sama Żabka natomiast również prezentuje różne formaty - od klasycznych sklepów, przez te sezonowe dla turystów, mobilne powstające na festiwalach czy koncertach, po bezobsługowego – Żappka Store.

Katarzyna Pierzchała 4874 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.