W poniedziałek 15 listopada o godzinie 9.00 zostanie otwarty sklep E.Leclerc w Świdnicy. Nowy supermarket odda do dyspozycji klientów 420 miejsc parkingowych oraz stację paliw E.Leclerc. W ramach inauguracji obiektu, począwszy od dnia otwarcia, przez cały tydzień do 20 listopada, będą zorganizowane atrakcje dla konsumentów pod hasłem Ekologia, Bezpieczeństwo i Zdrowie.

E.Leclerc działa na polskim rynku od 1995 r., gdy otwarto pierwszy punkt pod szyldem marki na warszawskim Ursynowie. Obecnie grupę tworzy ok. 45 sklepów znajdujących się w 42 miastach na terenie 15 województw, które zatrudniają ponad 5 tys. pracowników. Więcej niż w naszym kraju placówek E.Leclerc ma tylko na rynku macierzystym, czyli we Francji, gdzie jest ich 75.

W październiku br. sieć zamknęła swój sklep zlokalizowany w Pasażu Świętokrzyskim, w zachodniej części Kielc, w obrębie ulic Massalskiego i Szajnowicza. To jedyne tak duże centrum handlowe w tej części Kielc. Klienci znajdą tu sklepy z odzieżą, akcesoriami, obuwiem i lokale gastronomiczne. Ofertę artykułów spożywczych i przemysłowych zapewniał właśnie hipermarket E.Leclerc i to przez 15 lat. - Mimo prowadzonych w ostatnim okresie rozmów z właścicielem centrum handlowego nie udało się dojść do porozumienia. Sklep E.Leclerc w Kielcach działał od 2006 r. Serdecznie dziękujemy personelowi sklepu oraz wszystkim klientom za 15-letnie zaufanie - poinformowała wówczas sieć.

Pod marką E.Leclerc dostępne są hipermarkety, supermarkety, centra handlowe oraz placówki w formacie Express. E.Leclerc to także 18 sklepów internetowych, z których sześć powstało w czasie pandemii. E.Leclerc ma ponadto 21 stacji paliw. Obrót firmy wyniósł w 2020 r. 3,1 mld zł.