Kosmetyki L'Oreal w sklepach socjalnych Spichlerz

Na półkach dwóch sklepów socjalnych Spichlerz - w Warszawie i w Katowicach, pojawiły się kosmetyki L'Oreal, w niższych cenach.

- Nawiązanie współpracy z firmą L'Oreal Paris to dla nas ogromna radość, zaszczyt i wielkie wsparcie, a dla klientów naszych sklepów okazja do zakupu produktów świetnej jakości w niższej cenie - informuje fundacja Wolne Miejsce, inicjator i twórca projektu sieci sklepów socjalnych pod szyldem Spichlerz.

Kosmetyki dostępne są w dwóch placówkach - w Warszawie, przy ul. Modzelewskiego 71 i Katowicach, przy ul. Tysiąclecia 82.

Sklep socjalny w Warszawie przyjął pierwszych klientów 21 czerwca br., a w Katowicach - jesienią 2020 r. Kolejne sklepy mają pojawić się zarówno w Warszawie, jak i m.in. w Dąbrowie Górniczej.

Placówki umożliwiają dokonanie najpotrzebniejszych zakupów w cenach co najmniej 50% niższych od rynkowych i skierowane są do najuboższych mieszkańców danych regionów.

Projekt fundacji Wolne Miejsce od początku wspiera IKEA, która udostępnia na potrzeby sklepu meble oraz akcesoria.

W styczniu br. fundacja podpisała natomiast umowę z siecią Top Market, której głównym elementem będzie dostarczanie przez sieć wchodzącą w skład Polskiej Grupy Supermarketów towarów do sklepów działających pod szyldem Spichlerz.

Teraz do grona firm wspierających projekt dołączyła firma L'Oreal.

Sklep socjalny, ale pod szyldem S3, powstał też w Tarnowie - został otwarty 9 listopada br., ale z inicjatywy fundacji MOST. Idea jest identyczna jak w przypadku sieci Spichlerz. Ze sklepu mogą korzystać zarówno osoby objęte pomocą społeczną, jak również osoby i rodziny nie korzystające dotąd z pomocy MOPS, które spełniają określone kryteria. Są to np. emeryci i renciści oraz niepełnosprawni. Projekt współfinansowany jest z budżetu Miasta Tarnowa.

Ilona Mrozowska 4642 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.