Henkel z inwestycją za prawie 4 mln euro

Dzięki zainstalowaniu linii produkcyjnej w raciborskim zakładzie Henkla, producent rozpoczął wytwarzanie nowego asortymentu: płynów do płukania tkanin marek Silan i E oraz płynu do prania specjalistycznego Perwoll.

To już druga inwestycja firmy w fabrykę w Raciborzu w ciągu ostatnich trzech lat, a wartość tego przedsięwzięcia wyniosła prawie cztery mln euro.

Asortyment produktów wytwarzanych na nowej linii przeznaczony jest do sprzedaży na rynkach Polski, Ukrainy i krajów bałtyckich. Zdaniem koncernu oznacza to duże korzyści środowiskowe, gdyż produkcja środków piorących w miejscu położonym bliżej rynków docelowych pozwala redukować obciążenie dla środowiska, jakie generują przewozy logistyczne o kilkaset tysięcy km rocznie, co przekłada się na eliminację ok. 560 ton CO2.

- Ukończenie nowej inwestycji daje nie tylko większe wykorzystanie potencjału linii produkcyjnych zakładu w Raciborzu, ale także pozwala bardziej zadbać o środowisko naturalne. Wszystkie linie w fabryce działają, a my cieszymy się, gdyż jest to kolejna inwestycja wpisująca się w strategię zrównoważonego rozwoju Henkla - powiedział Adrian Wycisk, dyrektor fabryki w Raciborzu.

Dzięki nowej inwestycji do dotychczas wytwarzanych w raciborskim zakładzie proszków i żeli do prania dołączyły nowe formaty żeli Persil (luty 2021 r.), płyny do prania specjalistycznego Perwoll (kwiecień 2021 r.) oraz płyny do płukania tkanin E i Silan (sierpień 2021 r.). Uruchomienie nowej linii produkcyjnej pozwoliło zwiększyć produkcję działu płynów o 200%.

Dla całej firmy Henkel w Europie raciborski zakład w Polsce ma strategiczne znaczenie. W 2018 r., dzięki inwestycji ponad 100 mln zł, w Raciborzu powstały - nowa i spełniająca wyśrubowane standardy środowiskowe hala produkcyjna z linią produkcji żeli do prania oraz hala magazynowa.

Joanna Hamdan 13233 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.