8 listopada - Dzień Zdrowego Śniadania

Nie od dziś wiadomo, że śniadanie jest jednym z najważniejszych posiłków w ciągu dnia. Wie także o tym sieć Lidl, która nieustannie angażuje się w promowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

Produkty do skomponowania zbilansowanych, pełnych smaku oraz witamin śniadań znaleźć można między innymi na Ryneczku Lidla oraz w Piekarni Lidla. Świeże warzywa i owoce oraz chrupiące, jeszcze ciepłe bułeczki to idealna baza do pożywnego śniadania.

Dla wielbicieli słodkości w ofercie sieci znalazły się również lokalne miody, dżemy czyi granole. Miłośnicy mięsa - jak zapewnia Lidl - znajdą w jego ofercie tylko to najwyższej jakości, a w trosce o podniebienia osób wybierających diety bezmięsne, detalista stale poszerza asortyment produktów wegetariańskich i wegańskich. Do tego wiele rodzajów kawy i herbaty, a także soków, przecierów, nabiału.

Równie ważne, jak smak, są także standardy produkcji oraz przechowywania. Sprawdzone i bezpieczne produkty to podstawa, którą zapewniają liczne kontrole i certyfikaty jakości. Wpływ hodowli i upraw na środowisko naturalne oraz bioróżnorodność czy dobrostan zwierząt to obszary, którym stara się obecnie sprostać Lidl Polska.

Wszyscy producenci owoców i warzyw dostarczający swoje produkty do sklepów Lidl Polska posiadają certyfikację GLOBALG.A.P. oraz GRASP, potwierdzające ich jakość oraz wysokie standardy rolnictwa. Normy Lidla są bardziej restrykcyjne od prawa unijnego. Sieć dopuszcza o 2/3 mniejszą zawartość pozostałości środków ochrony roślin w warzywach i owocach, niż pozwalają regulacje Unii Europejskiej. Marka dba również o dobrostan zwierząt, przeprowadzając liczne niezapowiedziane inspekcje wśród dostawców, a także oferuje szeroką gamę produktów wegetariańskich i wegańskich, również wśród marek własnych.

Zdjęcie: Shutterstock

Joanna Hamdan 13995 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.