Top Markety już w Stokrotce

Maxima Grupė, właściciel sieci sklepów Stokrotka, dokończył transakcję przejęcia działającej na Mazowszu sieci sklepów Top Market.

Top Markety były dotąd własnością części mienia spółki należącej do Ryszarda Krawczyka, biznesmena z Otwocka, właściciela m.in. Galerii Kupieckiej i piekarni.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z szybkiego przeprowadzenia procesu przejęcia sklepów - mówi Krzysztof Trojanowski, dyrektor operacyjny, członek zarządu Stokrotki. - Mazowsze to dla nas bardzo ważny rynek, idealnie wpisuje się w konsekwentnie realizowaną strategię rozwoju Stokrotki. Nowe lokalizacje pozwolą budować siłę marki i dotrzeć do nowych klientów z ofertą wysokiej jakości produktów w atrakcyjnych cenach - tłumaczy Krzysztof Trojanowski.

Dziewięć placówek zlokalizowanych jest w miejscowościach położonych na wschód od Warszawy - Józefowie, Karczewie, Kołbieli, Otwocku oraz Ząbkach.

Najbliższe dni to czas na dostosowanie tych sklepów do standardów obowiązujących w całej organizacji: otwarcie pod nowym brandem, z nową ofertą asortymentową i promocjami.

Na akwizycję musiał wyrazić zgodę UOKiK i tak się stało.

Sieć Stokrotka należy do Maxima Grupė, która jest też właścicielem sieci handlowych Maxima (w krajach bałtyckich) i T-Market (w Bułgarii), a także sklepu internetowego Barbora działającego w krajach bałtyckich i w Polsce. Spółka jest częścią grupy Vilniaus Prekyba, która kontroluje i zarządza grupą spółek zależnych prowadzących sieci sklepów detalicznych i aptek oraz spółki deweloperskiej i zarządza nieruchomościami w krajach bałtyckich, Szwecji, Polsce i Bułgarii. Stokrotka działa w różnych formatach: Supermarket, Market, Optima i Express. Sieć prowadzi także sklep internetowy, ma własne centra dystrybucji, zaplecze logistyczne i sieć magazynów regionalnych.

Joanna Hamdan 13233 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.