#DobraRobotaChallenge

To program edukacyjny Fundacji "Wawel z Rodziną". Właśnie ruszyła jego druga edycja.

#DobraRobotaChallenge, to program zachęcający młodzież do planowania swojej ścieżki zawodowej oraz przygotowania się do podjęcia pierwszej pracy.

W kolejnej edycji programu edukacyjnego #DobraRobotaChallenge, podobnie jak w pierwszej, udział mogą wziąć wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych opieki dziennej i całodobowej.

W ramach programu przygotowano scenariusze pięciu lekcji: Otwartość, Kompetencje zawodowe, Doświadczenie, Rozmowa Kwalifikacyjna oraz Pierwszy dzień w pracy. Na każdych z zajęć młodzież pozna jeden obszar tematyczny, który ma na celu przygotować ich do podjęcia pierwszej pracy oraz pomóc sprawnie odnaleźć się w nowym otoczeniu i sytuacji.

Dodatkowo podopieczni placówek oraz nauczyciele mogą korzystać z materiałów filmowych, w których znane osoby opowiadają o swojej pracy. Filmy można znaleźć na portalu Facebook, wpisując hasztag #dobrarobotachallenge.

Akcji towarzyszy także konkurs, który polega na wykonaniu minimum 3 z 5 dowolnych poleceń opisanych w materiałach dydaktycznych, jako "Zadania z gwiazdką - konkursowe". Powstałe prace wystarczy wysłać na adres mailowy Fundacji. Na zwycięzców czekają słodycze marki Wawel.

Konkurs edukacyjny trwa do 31 stycznia. Szczegóły i regulamin konkursu znaleźć można na stronie Fundacji: https://fundacjawawel.pl/dobrarobota/.

Joanna Hamdan 14027 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.