Producent Kreta kupił maszyny za 2 mln euro

Global Cosmed, w portfolio którego znajdują się takie marki jak Bobini, Kret, Apart i Sofin, zakupił siedem maszyn, które już wkrótce staną w czterech jego fabrykach.

Szacowana wartość rynkowa zakupu wynosi 2 mln euro.

Siedem maszyn zakupionych od niemieckiego partnera ma zautomatyzować proces produkcji w Radomiu, Jaworze, Świętochłowicach i Stadtilm.

Całość transakcji pokryta jest ze środków własnych firmy.

Jak zapewnia Global Cosmed zwiększenie wydajności zakładów w Polsce i Niemczech to kolejna, w krótkim czasie, inwestycja firmy i jasny sygnał dla inwestorów co do ambitnych celów spółki.

To kolejne - po inwestycjach w zintegrowany sposób zarządzania i własne brandy - działanie usprawniające funkcjonowanie firmy.

- Nowe maszyny to nie tylko pewność zwiększenia mocy produkcyjnych a co za tym idzie możliwość realizacji większej ilości umów, większa szybkość produkcji i wzrost wolumenów. To perspektywa wejścia na nowe rynki i rozszerzenia asortymentu produktów brandowych i oferty dla klientów B2B. W końcu, to realna szansa na skokowy rozwój naszych zakładów - potwierdziła Magdalena Mielimonka, wiceprezes zarządu Global Cosmed.

Zakup maszyn zwiększył również ogólną wartość aktywów Global Cosmed, co w ocenie zarządu korzystnie wpłynie na sytuację gospodarczą i finansową spółki.

Joanna Hamdan 13056 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.