Carrefour ruszył z błyskawicznymi dostawami

W tym celu sieć połączyła swoje siły z Uber Eats i Cajoo.

Na razie usługa szybkich dostaw w 15 minut - Carrefour Sprint - dostępna jest na rodzimym, francuskim rynku. 

Oferta obejmuje blisko 2000 produktów spożywczych i niespożywczych, w tym produkty świeże, sezonowe owoce i warzywa, a także dania gotowe, mrożonki, napoje, produkty higieniczne oraz produkty marki Carrefour.

Carrefour Sprint początkowo obejmie Paryż, Boulogne, Neuilly i Levallois za pośrednictwem aplikacji Uber Eats, a produkty dostarczane będą z dark store'ów Cajoo.

Jak zapowiada Carrefour, usługa Carrefour Sprint do końca roku będzie dostępna w co najmniej pięciu innych aglomeracjach, a mianowicie w Lyonie, Bordeaux, Tuluzie, Lille i Montpellier.

Aplikacja Uber Eats, obecna jest już w ponad 280 francuskich miastach i obejmuje 60% francuskiej populacji. Przypomnijmy, że wcześniej już w prawie 1000 sklepów Carrefour zlokalizowanych w 160 miastach we Francji można było robić zakupy za pośrednictwem aplikacji Uber Eatsch. Oferta obejmowała 6000 produktów, a dostawa odbywała się w mniej niż 30 minut.

Carrefour Sprint skorzysta również z wiedzy technologicznej i operacyjnej Cajoo oraz ich sieci dark store'ów. To nowy etap współpracy obu graczy, zaledwie kilka tygodni po ogłoszeniu przejęcia przez Carrefour udziałów w tym  startupie.

- Jako lider w dostawie artykułów spożywczych do domu we Francji, Carrefour dąży do spełnienia wszystkich oczekiwań klientów, w tym szybkich zakupów. Wraz z uruchomieniem Carrefour Sprint dostarczamy konsumentom ofertę wysokiej jakości, wykorzystując know-how Carrefoura i jego partnerów - mówi Elodie Perthuisot, dyrektor wykonawcza ds. handlu elektronicznego, danych i transformacji cyfrowej Grupy Carrefour.

W Polsce Carrefour Sprint pojawił się w październiku 2020 r. Korzystać z niej mogą klienci mieszkający w pobliżu (5 km) wybranych sklepów Carrefour. Zamówienie składa się w internetowym sklepie Carrefour.pl i jako opcję dostawy wybierając Carrefour Sprint. Aby sprawdzić, czy adres, pod który chcemy zamówić produkty z dowozem Carrefour Sprint, znajduje się w zasięgu usługi, w panelu klienta na stronie carrefour.pl należy w części “sposób dostawy” wpisać swój kod pocztowy. Złożone zamówienie kompletowane jest przez pracowników wybranego sklepu stacjonarnego, a następnie dowiezione pod wskazany w zamówieniu adres. Jednak czas dostawy wynosi do 3 godzin. Obecnie usługa Carrefour Sprint w naszym kraju dostępna jest w 20 miastach.

Jeżeli natomiast chodzi o pozostałe stacjonarne sieci handlowe, które na polskim rynku oferują usługę ultraszybkich zakupów (w 15 minut) są to Biedronka oraz Żabka.

Joanna Hamdan 13050 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.