Lidl może w tym roku mieć już 800 sklepów

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku Lidl przekroczy liczbę 800 sklepów. Przybliżają go do tego szykujące się do otwarcia cztery nowe placówki w Kielcach, Gdyni, Rokietnicy i Bydgoszczy. Ruszają już w czwartek 28 października.

Pierwszy ze sklepów jest 5. obiektem Lidla w Kielcach. Zlokalizowany został przy ul. Szajnowica-Iwanowicza 23 i liczy ok. 1350 mkw. powierzchni handlowej. Pracę znalazło tu 27 osób.

Kolejny ze sklepów ruszy w Gdyni przy ul. Rdestowej 55. Ma on zbliżoną powierzchnię do placówki w Kielcach (ok. 1351 mkw. sali sprzedaży), jednak zatrudnia zdecydowanie mniej personelu - 20 osób.

W obu placówkach wykorzystano ekologiczne rozwiązania m.in.: odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych, wykorzystany na cele ogrzewania, instalację ogrzewania wykonaną w oparciu o gruntowe pompy ciepła, pełne energooszczędne oświetlenie LED – zarówno wewnątrz sklepu, jak i na parkingu wraz ze sterowaniem oświetleniem mającym na celu optymalizację jego zużycia.

Trzeci ze sklepów otworzy się w Rokietnicy przy ul. Szkolnej 15 i będzie pierwszym obiektem Lidla w tej miejscowości. Ma zbliżoną do swoich poprzedników salę sprzedaży, a prace znalazło tu 22 osoby.

Ostatnim, czwartym sklepem, który Lidl otworzy 28 października, jest market w Bydgoszczy przy ul. Wojska Polskiego 21. Jest on najmniejszy z najnowszych Lidli – sala sprzedaży ma ok. 1230 mkw. powierzchni.

Według monitoringu serwisu HandelExtra.pl po czwartkowych otwarciach Lidl będzie miał 791 sklepów w Polsce, co oznacza, że jeszcze w tym roku może przekroczyć liczbę 800 placówek w Polsce.

Katarzyna Pierzchała 4796 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.