Klopsiki z IKEA będzie można zamówić do domu

A to dzięki współpracy z Glovo. Ruszyły właśnie pierwsze testowe dostawy dań z restauracji IKEA na terenie wybranych miast. Dostawy obejmują także produkty ze Sklepiku Szwedzkiego dostępne w sklepach stacjonarnych sieci.

W pierwszym etapie współpracy z dostaw będą mogli skorzystać mieszkańcy Krakowa, Katowic, Lublina i Poznania w wybranych rejonach, a w listopadzie - mieszkańcy wybranych dzielnic Warszawy.

- Opcja dostawy w naszej ofercie gastronomicznej to kolejny krok w kierunku zwiększenia dostępności zdrowej, przystępnej cenowo żywności dla wielu ludzi - mówi Mirosław Forycki, krajowy kierownik ds. IKEA Food, IKEA Retail w Polsce.

Wszystkie zamówienia dostarczane będą w ekologicznych opakowaniach. Dostawy będą realizowane w godzinach pracy poszczególnych sklepów IKEA.

Oferty należy szuka w kategorii “Jedzenie” w aplikacji Glovo.

W menu Restauracji IKEA i w ofercie Sklepiku Szwedzkiego, oprócz tradycyjnych i słynnych już wersji klopsików dostępne są także te wege i stworzone z białek roślinnych, które w roku finansowym 2021 (wrzesień 2020 - sierpień 2021) stanowiły 33% sprzedaży wszystkich klopsików. W 2018 r. do menu Bistro IKEA firma wprowadziła wege hot doga, a w 2019 r. wegańskie lody truskawkowe.

Do 2025 r. IKEA planuje oferować 50% głównych dań, które będą w całości pochodzenia roślinnego, a w 80% dań zrezygnuje z użycia czerwonego mięsa. Ponadto 80% wszystkich produktów spożywczych oferowanych w Sklepiku Szwedzkim będzie wyprodukowanych na bazie roślin.

Joanna Hamdan 13050 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.